Άλλα αθλήματα

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 16 & 17 Δεκεμβρίου

Αναλυτικά όλοι οι αγώνες, τα γήπεδα και οι διαιτητές

Δημοσίευση: 15.12.2017, 10:19 | Τελευταία ενημέρωση: 04.01.2018, 21:13

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Α΄ ΕΠΣΑ
15η αγωνιστική ώρα 15:00
(Τελευταία A΄γύρου)
Γήπεδο Φιλοθέης: Φιλοθέη - Τζουμέρκα
(ΣΙΑΤΗΣ, ΠΟΛΥΖΟΣ & ΠΕΤΣΙΝΗΣ)
Γήπεδο Καλογερικού: Καμπή – Μενίδι
(ΝΙΚΟΥ, ΓΚΟΚΑ & ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ)
Γήπεδο Δημαριού: Φλωριάδα - Ηρόδοτος Καλ.
(ΣΑΡΛΗΣ Χ, ΛΑΜΠΡΟΥ & ΔΙΟΝΥΣΗΣ)
Γήπεδο Γλυκορίζου: Απόλλων Γλυκ. – Νίκη Καλαμιάς 
(ΦΑΝΤΗΣ Π, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ & ΜΕΣΙΤΙ)
Γήπεδο Νεοχωρίου: Αχιλλέας Νεοχ. – Μέλισσα 
(ΤΣΙΩΡΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΤΟΥΠΑΣ ΧΡ)
Γήπεδο Ανέζας: ΠΑΣ Ανέζα – Προοδευτική Γραμ.
(ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ, ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ & ΜΑΝΟΣ)
Γήπεδο Αγ. Σπυρίδωνα: Παναγροτικός Αγ. Σπ. – Ξηροβούνι
(ΝΟΥΣΙΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ & ΒΑΣΙΛΑ) 
Γήπεδο Πέτα: Φιλέλληνες Πέτα – Δόξα Άρτας
(ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ, ΤΡΑΜΠΑΣ & ΣΤΟΥΠΑΣ Π)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ 
Α1 Γυναικών 
7η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – HONDA Πανόραμα
ΔΑΚ Άρτας 18:00: Αναγέννηση Άρτας - Φίλιππος Βέροιας
(Γρηγοριάδης- Τομίδης, Λιακόπουλος)
ΓΑΣ Καματερού - Φιλώτας Φλώρινας
ΟΦΝ Ιωνίας - Άρης Θ.

Α2 Ανδρών
9η αγωνιστική
ΔΑΚ Άρτας 16:00: Πρωτέας Άρτας - Φαίακας Κέρκυρας
(Γρηγοριάδης- Τομίδης)
ΓΑΣ Κιλκίς - Μακεδονικός
Ζαφειράκης Νάουσας - Αλέξανδρος Αξιούπολης
Κύκλωπες - Αρχέλαος Κυριακή 17/12
ΑΕΣΧ Πυλαίας - Αρίων Πτολεμαΐδας Κυριακή 17/12

ΒΟΛΕΪ
Α2 Ανδρών Β2΄ υποόμιλος ώρα 17:00
ΧΑΝΘ - Αναγέννηση Άρτας

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Footballleague
8η αγωνιστική ώρα 15:00
Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός Σάββατο 16/12
Σπάρτη – Πανσερραϊκός Σάββατο 16/12
Άρης – ΟΦΗ 
Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας 
Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος 
Εργοτέλης – Απόλλων Καλαμαριάς 
Γήπεδο Αγ. Αναργύρων: Καραϊσκάκης – Τρίκαλα 
(Μαλουτας, Παρασίου & Παπαδάκης ΕΠΣ Ημαθίας)
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας 
Αχαρναϊκός – Αιγινιακός 0-3 α.α.

Γ΄ Εθνική 3ος όμιλος 
13η αγωνιστική ώρα 15:00

(Τελευταία A΄γύρου)
Αστέρας Παραποτάμου – Σκουφάς Κομποτίου 
(Πάνος, Λιόντος & Κοττορος ΕΠΣ Ηπείρου)
Γήπεδο Φιλιππιάδας: Εθνικός Φιλ. – Ερμής Αμυνταίου 
(Γκιάφης, Κακατσίδης ΕΠΣ Αιτ/νιας & Τσέτσος ΕΠΣ Δωδεκανήσου)
Πανλευκάδιος – Νέος Αμφίλοχος 
Καστοριά – Τηλυκράτης 
Μακεδονικός Φούφα – Θεσπρωτός 
Λευκίμμη – Δόξα Κρανούλας 
Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων

Β΄ΕΠΣΑ 
11η αγωνιστική ώρα 15:00

Γήπεδο Λουτροτόπου: ΠΑΣ Κομμένου - Ολυμπιακός Καλ.
(ΤΣΙΩΡΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΛΑΜΠΡΟΥ)
Γήπεδο Δημοτικό: ΓΑΣ Αναγέννησις - Ολυμπιάς Αγ. Παρ.
(ΝΙΚΟΥ, ΓΚΟΚΑ-ΣΤΟΥΠΑΣ)
Γήπεδο Δημαριού: Ραδοβύζια - Ρακούν
(ΜΑΝΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ)
Γήπεδο Κορφοβουνίου: Κορφοβούνι - Νέα Αναγέννηση Αρταίων
(ΦΑΝΤΗΣ Δ, ΣΑΡΛΗΣ Χ -ΔΙΟΝΥΣΗΣ)
Γήπεδο Αγ. Παρασκευής: Ερμής Κεραματών - Φιλιππιάδα
(ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΒΑΣΙΛΑ-ΣΤΟΥΠΑΣ Χ)
Γήπεδο Κεραματών : Δίας Κωστακιών - Αστέρας Ρόκκα
(ΦΑΝΤΗΣ Π, ΤΡΑΜΠΑΣ-ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ)
Αστέρας Φιλοθέης - Ακράτητος Ακρ. 0-3 α.α.

ΜΠΑΣΚΕΤ
Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ 9η αγωνιστική (τελευταία Ά γύρου)
Α΄ όμιλος
Δόξα Λευκάδας - Αίας Άρτας
ΔΑΚ Άρτας 14:00: Δοξα Πύρρου - Αργοναύτες

Β΄όμιλος
ΔΑΚ Άρτας 12:00: Πύρρος Άρταίων - Σπάρτακος
Ιόνιος - ΒΑΟ Άρτας

ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.  

Για να σχολιάσετε δεν είναι απαραίτητο να κάνετε εγγραφή. Συμπληρώστε ένα όνομα, μία ηλεκτρονική διεύθυνση και επιλέξτε «I'd rather post as a guest». Παρακαλούμε να είστε ευγενικοί και να σέβεστε τους συνομιλητές σας. Αποφύγετε τις ύβρεις και τους χαρακτηρισμούς. Προστατέψτε τα προσωπικά σας δεδομένα. Αν κρίνετε ότι το περιεχόμενο της ιστοσελίδας είναι παράνομο ή προσβάλει οποιοδήποτε δικαίωμα σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας. Θα απαντήσουμε στο αίτημα σας το συντομότερο δυνατόν.

Ροή ειδήσεων

Footballleague: Αποτελέσματα 27ης αγωνιστικής

Πριν από 1 ημέρα

Αποτελέσματα 29ης αγωνιστικής

Πριν από 1 ημέρα

ΕΠΣΑ: Ποινές και αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής

Πριν από 3 ημέρες

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 21 & 22 Απριλίου 2018

Πριν από 3 ημέρες

Άνοδος 17,1% οι πωλήσεις αυτοκινήτων για τον μήνα Μάρτιο

Πριν από 3 ημέρες

Με ρεκόρ συμμετοχών ολοκληρώθηκε ο 4ος Δρόμος του Γιοφυριού στην Άρτα

Πριν από 4 ημέρες

Νέο FIAT 500 Mirror

Πριν από 5 ημέρες

Α1 Γυναικών: Ισοπαλία για την Αναγέννηση

Πριν από 6 ημέρες

Footballeague: Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Πριν από 6 ημέρες

Α΄ ΕΠΣΑ: Αποτελέσματα 28ης αγωνιστικής

Πριν από 1 εβδομάδα

Πρόωρο τελικό έβγαλε η κλήρωση της ημιτελικής φάσης του Champions League

Πριν από 1 εβδομάδα

Το πανόραμα της φετινής Γ’ Εθνικής

Πριν από 2 εβδομάδες

Footballeague: Αποτελέσματα 25ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Γ΄ Εθνική: Φινάλε με υποβιβασμό για Σκουφά και Εθνικό

Πριν από 3 εβδομάδες

Footballeague: Αποτελέσματα 24ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Α΄ ΕΠΣΑ: Αποτελέσματα 27ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Το πρόγραμμα αγώνων για τους Φιλέλληνες

Πριν από 3 εβδομάδες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 15ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ: Αποτελέσματα των Play Out και Play Off

Πριν από 3 εβδομάδες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 18ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 31 Μαρτίου & 1 Απριλίου 2018

Πριν από 3 εβδομάδες

ΕΠΣΑ: Ποινές και αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής

Πριν από 1 μήνα

Footballeague: Αποτελέσματα 23ης αγωνιστικής

Πριν από 1 μήνα

Γ΄ Εθνική: Πρωταθλητής ο Τηλυκράτης

Πριν από 1 μήνα

Α΄ ΕΠΣΑ: Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Πριν από 1 μήνα

Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ: Αποτελέσματα Play Out και Play Off

Πριν από 1 μήνα

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 17ης αγωνιστικής

Πριν από 1 μήνα

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 24 & 25 Μαρτίου 2018

Πριν από 1 μήνα

ΕΠΣΑ: Ποινές και αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής

Πριν από 1 μήνα

Νέα BMW X2

Πριν από 1 μήνα

Περισσότερο σχολιασμένα

Επικοινωνήστε μαζί μας

Στείλτε το άρθρο με e-mail