Τον πρώτο στη βαθμολογία Διαγόρα φιλοξενεί ο Καραϊσκάκης στους Αγίους Αναργύρους την Κυριακή για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.
Εκτός έδρας αγωνίζονται Αμβρακία και Εθνικός.
Στο τοπικό, ο πρώτος και χωρίς απώλειες Σκουφάς φιλοξενεί τη Δόξα στο Κομπότι.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2016
Α΄ΕΠΣΑ
14η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Κομποτίου: Σκουφάς Κομπ. - Δόξα Άρτας
(Αθανασίου, Σαρλής - Κυριακού)
Γήπεδο Πέτα: Φιλέλληνες Π. - Μέλισσα
(Φάντης Δ., Γκόκα - Σιάτης)
Γήπεδο Μενιδίου: Μενίδι - Φιλοθέη
(Μάνος, Νικολάου - Τριάντης)
Γήπεδο Νεοχωρίου: Αχιλλέας Νεοχ. - Φλωριάδα
(Τσιώρης, Πολύζος - Καραγιάννης)
Γήπεδο Γλυκορίζου: Απόλλων Γλυκ. - Παναγροτικός Αγ. Σπ.
(Νϊκου, Λάμπρου - Μαζαράκος)
Γήπεδο Καμπής: Ξηροβούνι - Προοδευτική Γραμ.
(Μπουντούρης, Δημητρόπουλος - Κοσίνας)
Γήπεδο Παλαιοκάτουνου: Τζουμέρκα - Ηρόδοτος Καλ.
(Κωστούλας, Τρομπούκης - Τράμπας)
Αναγέννηση Άρτας - Κιρκιζάτες 0-3 α.α.
Χάντμπολ
Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική)
Φιλώτας Φλώρινας - Π.Α.Ο.Κ.
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Αμύντας Αμυνταίου
HONDA Πανόραμα - Αρίων Πτολεμαΐδας
Παναιτωλικός - Ο.Φ. Ν. Ιωνίας
Φιλίππειο 18:00: Αναγέννηση Άρτας - Φιλώτας Φλώρινας
(Σαπανίδης- Ηλιάδης, Χατζηγεωργίου)
Α2 Ανδρών
2ος όμιλος 8η αγωνιστική ώρα 18:00
Ζαφειράκης Νάουσας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
Α.Ο. Ιωαννίνων - Δίας Πολίχνης
Φαίακας Κέρκυρας - Χ.Α.Ν.Θ.
Αρχέλαος Κατερίνης - Πρωτέας Άρτας
Γ.Σ. Δράμα 1986 - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ
8η αγωνιστική 1ος όμιλος
ΓΕ Αγρινίου – Καναλάκι
ΠΑΣ Ναυπάκτου – Γρ. Λιακατας Κυρ. 11/12
ΔΑΚ Άρτας 18:00: Πυρρος Αρταίων – Ανω Πόλη
Βόνιτσα – ΑΛΦΑ 93
ΔΑΚ Άρτας 16:00: Δόξα Πύρρου - Παναιτωλικός
Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2016
Γ΄ Εθνική 2ος όμιλος
12η αγωνιστική ώρα 15:00
ΑΕ Ιστιαίας-Απόλλων Λάρισας
Γήπεδο Αγίων Αναργύρων: Καραϊσκάκης - Διαγόρας Σεβαστής
(Ρούσσος, Κωνσταντίνου - Γκαρτζονίκας, ΕΠΣ Πρέβεζας)
Αστέρας Πετρίτη - Τηλυκράτης Λευκάδας
Μαύροι Αετοί Ελευθερ. - Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός - Πύδνα Κίτρους
Γήπεδο Πανθεσσαλικό: Ολυμπιακός Βόλου - Εθνικός Φιλιπ.
(Μουτσάνας, Τίκας - Κανιούρας, ΕΠΣ Καρδίτσας)
Γήπεδο Βελεστίνου: Ρήγας Φεραίος - Αμβρακία Κωστακιών
(Γκαραγκάνης, Σιανίδης - Χουζάνας ΕΠΣ Μακεδονίας)
Πιερικός - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Β΄ ΕΠΣΑ
12η αγωνιστική ώρα: 15:00
Γήπεδο Ράχης: Δίας Κωστακιών - Αστέρας Ρόκ.
Γήπεδο ΕΠΣΑ: Διαγόρας Κομ. - Καμπή
Γήπεδο Κυράτσας: Κυράτσα Αγ. Δημ. - ΑΣ Ρακούν ώρα 11:30
Γήπεδο Ακροποταμιάς: Ακράτητος Ακρ. - Κορφοβούνι
Γήπεδο Ανέζας: ΠΑΣ Ανέζα - Ολυμπιάς Αγ. Παρ. ώρα 11:30
Γήπεδο Καλαμιάς: Νέα Νίκη Καλαμιάς - ΑΕ Ραδοβυζίων
Γήπεδο Καλοβάτου: Ολυμπιακός Καλ. - ΑΟ Φιλιππιάδας
ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.