Άλλα αθλήματα

Βόλεϊ Ανδρών B΄ Εθνική: Φυσιολογική ήττα από τον ανώτερο Ερμή για την ΑΡΤΑ VOLLEY

Έχασε στην Ηγουμενίτσα από τον Ερμή με 3-0, ενώ το αποτέλεσμα που ξεχώρισε ήταν η μεγάλη νίκη της Βολίδας επί του Α.Ο. Πρέβεζας με 3-0 σετ

Δημοσίευση: 08.12.2014, 15:07 | Τελευταία ενημέρωση: 08.12.2014, 15:07
Επίθεση του Κωστανίκου στο παιχνίδι

Την ήττα γνώρισαν οι Άνδρες της ΑΡΤΑ VOLLEY στην Ηγουμενίτσα από τον δυνατό και φιλόδοξο Ερμή, με 3-0 σετ. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλους τους τομείς και εκμεταλλευόμενοι τις πολλές απουσίες βασικών παικτών της ομάδος του Αποστόλη Πορτοβάρα (Τασηνίκος, Κραψίτης, Κομζιάς, Αθανασίου) κέρδισαν τα σετ 25-17, 25-11, 25-19.
Στο 1ο σετ ο Ερμής από την αρχή πήρε κεφάλι στο σκορ, προηγήθηκε 7-2, 13-6, όμως με πρωταγωνιστές τους Κωστανίκο, Καραβασίλη η ΑΡΤΑ VOLLEY μείωσε στα μισά του σετ σε 15-12. Ο Ερμής έχοντας πολλές λύσεις από το κέντρο αντέδρασε αμέσως και αφού προηγήθηκε 19-13, πήρε το σετ εύκολα 25-17.
Στο 2ο υπήρχε ισορροπία μέχρι τον 10 πόντο, όταν και οι γηπεδούχοι «πάτησαν γκάζι» και με πρωταγωνιστές τους Ογκουγκέλε, Χρηστάρα, Μπούτρη κατέκτησαν πολύ εύκολα το σετ 25-11.
Η αντίδραση της ομάδος μας υπήρξε στο 3ο σετ, όταν και προηγείτο σταθερά μέχρι τα μισά 12-14. Λάθη στην υποδοχή και στην ανάπτυξή μας έδωσαν την ευκαιρία στην έμπειρη ομάδα του Ερμή να πάρει πάλι κεφάλι στο σκορ 16-14 και την διατήρησε μέχρι το 21-19. Με συνεχόμενα μπλοκ στη συνέχεια ολοκληρώσανε το έργο τους, κερδίζοντας το σετ 25-19 και τον αγώνα με 3-0 σετ.
Ο Αποστόλης Πορτοβάρας χρησιμοποίησε τους Κωστανίκο, Καραβασίλη, Μπίκα, Τσίνα, Δημοθεόδωρο, Δραγατάκη, Κουτσούπα λ./Χιούσα, Μαραγγιανό.

Α1: Στο φάιναλ φορ η Αναγέννηση

Conference League: Ερυθρόλευκο ΕΠΟΣ στην Πόλη με σούπερμαν Τζολάκη!

ΕΠΣ Άρτας: Τα αποτελέσματα στα τοπικά πρωταθλήματα

Με μεγάλη επιτυχία η ολοκλήρωση του 8ου Ημιμαραθωνίου Άρτας “Ο Δρόμος του Γιοφυριού”

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής

EURO 2024: Οδυνηρός αποκλεισμός για την Ελλάδα - Οι 24 ομάδες της τελικής φάσης και η σύνθεση των 6 ομίλων