Ποδόσφαιρο

Γ' Εθνική: Με το δεξί ξεκίνησαν Καραϊσκάκης και Εθνικος Φιλιππιάδας (φωτο)

Με νίκες έκαναν ποδαρικό Καραϊσκάκης και Εθνικός στο νέο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής.

Δημοσίευση: 27.09.2015, 18:54 | Τελευταία ενημέρωση: 15.10.2015, 22:42
Κωνσταντίνος Μέγας

Στο εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην νεοφώτιστη Φαρκαδόνα, ο Καραϊσκάκης επικράτησε με 2-1 σκορ, με τα γκολ να πετυχαίνει το νέο μεταγραφικό απόκτημα της αρτινής ομάδας ο Μπουσινάκης στο δεύτερο ημίχρονο (47΄και 65).

Νικητής και ο Εθνικός στην Φιλιππιάδα, όπου με γκολ του Γήτα και του Λάππα νίκησε τον Ρήγα Φεραίο.

Φαρκαδόνα - Καραϊσκάκης 1-2 (ημιχ. 0-0)

Με το διπλό επέστρεψε η ομάδα του Καραϊσκάκη από τα Τρίκαλα, καθώς αντιμετώπισε την νεοφώτιστη Φαρκαδόνα.

Φώτο από GoalTrikala.gr

Πρώτη καλή φάση στον αγώνα είχαμε στο 23' με τον Μηνά να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Καραγκούνη, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει καθώς έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Ο Καραϊσκάκης ααπείλησε για πρώτη φορά στο 30' με το σουτ του Μπουσινάκη να περνάει λίγο άουτ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Γυφτοκώστας πάλι με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ, ενώ λίγα λεπτά μετά τις ευκαιρίες της Αρτινής ομάδας, η Φαρκαδόνα χάνει μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 34' με τον Ιακωβάκη να σουτάρει και η μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, αλλά στην επαναφορά ο Μηνάς δεν μπορεί να σκοράρει και στέλνει την μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47', η ομάδα του Καραϊσκάκη άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του νεοαποκτηθέντα Μπουσινάκη, με τον παίχτη να πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα στο 65'.

Το μόνο που κατάφερε η μαχητική Φαρκαδόνα, ήταν να μειώσει το σκορ με πέναλντι του Νικούλη στο 81'.

Φαρκαδόνα: Ντάσκας, Νάκου, Παπαευθυμίου, Γιώτας, Αετόπουλος (74' Ζαφειρίου), Φορτούνης, Μηνάς (69' Νικούλης), Πολυζόπουλος, Κουλτσιάκης, Διβανές, Ιακωβάκης (80' Ετόφ)

Καραϊσκάκης: Καραγκούνης, Παπανίκου, Λάμπρου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλλινς, Βασίλεβιτς (87' Τζημογιάννης), Δημητρίου, Γυφτοκώστας, Μπουσινάκης (69' Καπετάνος), Καβαλάρης (60' Ευαγγέλου)

Ευχαριστήρια ανακοίνωση Καραϊσκάκη για την φιλοξενία της διοίκησης της Φαρκαδόνας
Το Δ.Σ. της ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ  με την παρούσα ευχαριστήρια επιστολή , θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα την διοίκηση της ΑΕ Φαρκαδόνας, για την άψογη φιλοξενία που
έτυχαν τα μέλη της  Διοίκησης, το τεχνικό τιμ, η ποδοσφαιρική ομάδα και οι προσκεκλημένοι της ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας , στο γήπεδο στην ποδοσφαιρική αναμέτρηση που διεξήχθη στις
27-9-2015 .  Φιλοξενία που καλλιεργεί κλίμα αλληλοεκτίμησης και αλληλοσεβασμού, αντάξιο με αυτό που πρέπει να υπάρχει σε κάθε υγιή και αθλητική κοινωνία. Η ευγενής άμυλα και η
άψογη συμπεριφορά  όλων δεν μπορεί παρά να μας δημιουργεί την ανάγκη να ευχαριστήσουμε από καρδιάς την διοίκηση και τον κόσμο της Φαρκαδόνας.  Θέλουμε να ευχηθούμε καλή
συνέχεια στην προσπάθεια της ομάδας και πάνω από όλα υγεία στους παίκτες σας. Υποσχόμαστε ανάλογη φιλοξενία στο ματς του δεύτερου γύρου.

Α1: Στο φάιναλ φορ η Αναγέννηση

Conference League: Ερυθρόλευκο ΕΠΟΣ στην Πόλη με σούπερμαν Τζολάκη!

ΕΠΣ Άρτας: Τα αποτελέσματα στα τοπικά πρωταθλήματα

Με μεγάλη επιτυχία η ολοκλήρωση του 8ου Ημιμαραθωνίου Άρτας “Ο Δρόμος του Γιοφυριού”

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής

EURO 2024: Οδυνηρός αποκλεισμός για την Ελλάδα - Οι 24 ομάδες της τελικής φάσης και η σύνθεση των 6 ομίλων