Σαββατοκύριακο με πλήρη αθλητική δραστηριότητα είναι αυτό που έρχεται και με το αρτινό ντέρμπι της Κυριακής στη Γ΄ Εθνική να ξεχωρίζει.
Ο Καραϊσκάκης φιλοξενεί στην πρώτη τους επίσημη αναμέτρηση στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων την άλλη εκπρόσωπο του νομού, την Αμβρακία. Στο χάντμπολ, η Αναγέννηση για την Α1 αγωνίζεται εκτός έδρας στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό, έχοντας στόχο το 3 στα 3 ενώ εντός αύριο Σάββατο, ο Πρωτέας για την Α2 Ανδρών φιλοξενεί τους Κύκλωπες.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2016
Α΄ ΕΠΣΑ
7η αγωνιστική ώρα 15.00
Γήπεδο Κιρκιζατών: ΑΕ Κιρκιζατών/Πλ. - Τζουμέρα
(Νίκου, Γκόκα - Κυριακού)
Γήπεδο Καμπής: Ξηροβούνι - Ηρόδοτος Καλ.
(Τσιώρης, Μπουντούρης - Σαρλής)
Γήπεδο Γλυκορίζου: Απόλλων Γλυκ. - Προοδευτική Γραμ.
(Κωστούλας, Κούσουλας - Κοσίνας)
Γήπεδο Νεοχωρίου: Αχιλλέας Νεοχ. - Παναγροτικός Αγ. Σπ.
(Καλιακάτσος, Τράμπας - Λάμπρου)
Γηπεδο Μενιδίου: Μενίδι - Φλωριάδα
(Κουτσιαύτης, Σαρλής - Μαζαράκος)
Γήπεδο Πέτα: Φιλέλληνες - Φιλοθέη
(Φάντης Δ., Τριάντης - Σιάτης)
Γήπεδο Κομποτίου: Σκουφάς Κομπ. - Μέλισσα
(Αθανασίου, Χόνδρος - Δραγατάκης)
Δόξα Άρτας - Αναγέννηση Άρτας 3-0 α.α.
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Α1 Γυναικών
3η αγωνιστική ώρα 18:00
Αρίων Πτολεμαΐδας - Π.Α.Ο.Κ.
ΔΑΚ Αγρινίου ώρα 19:00: Παναιτωλικός - Αναγέννηση Άρτας
(Τσάμος- Φωκίτης, Βέργος)
Πανόραμα - Φίλιππος Βέροιας ώρα 20:00
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Φιλώτας Φλώρινας
Αμύντας Αμυνταίου - Ο.Φ.Ν. Ιωνίας
Α2 Ανδρών 2ος όμιλος
3η αγωνιστική ώρα 18:00
Φαίακας Κέρκυρας - Ζαφειράκης Νάουσας Κυρ. 30/10
Αρχέλαος Κατερίνης - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
ΔΑΚ Άρτας: Πρωτέας Άρτας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
(Γιάννου- Πήτας)
Χ.Α.Ν.Θ. - Δίας Πολίχνης ώρα 19:00
Α.Ο. Ιωαννίνων - Γ.Σ. Δράμα 1986 ώρα 17:00
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ
1ος όμιλος 3η αγωνιστική ώρα 16:00
Καναλάκι - ΑΛΦΑ ώρα 17:00
ΠΑΣ Ναυπάκτου - Παναιτωλικός Κυρ 30/10 ώρα 17:30
Γ.Ε. Αγρινίου - Δόξα Άρτας
ΔΑΚ Άρτας: Πύρρος Αρταίων - Βόνιτσα
Αιτωλικό - Άνω Πόλη Άρτας
Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ
1ος όμιλος 3η αγωνιστική
ΔΑΚ Άρτας: Αίας Άρτας - Ιππότες Κέρκυρας Κυρ. 30/10 ώρα 16:00
Θρύλος Ιωαννίνων - Αστέρας Καλπακίου
Κερκυραϊκός - Φαίακας
ΠΑΣ Γιάννενα - ΚΑΕ Παραμυθιά Κυρ. 30/10
Πρωτέας Ηγουμενίτσας - Σπάρτακος
Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016
Γ΄Εθνική 2ος όμιλος
7η αγωνιστική ώρα 15:00
Απόλλων Λάρισας - Ολυμπιακός Βόλου
Θεσπρωτός - Ρήγας Φεραίος
Μαύροι Αετοί Ελευθερ. - Πιερικός
Αστέρας Πετρίτη - Αχιλλέας Νεοκ. ώρα 14:00
Καραϊσκάκης - Αμβρακία Κωστ.
(Ρούτσης, Παπανικολάου - Κωνσταντόπουλος, ΕΠΣ Κορινθίας)
ΑΕ Ιστιαίας - Εθνικός Φιλιππιάδας ώρα 14:00
(Μίσσας, Κωτούλας - Μανάσης, ΕΠΣ Τρικάλων)
Διαγόρας Σεβαστής - Πύδνα Κίτρους
Νίκη Βόλου - Τηλυκράτης Λευκ.
Β΄ ΕΠΣΑ
6η αγωνιστική ώρα: 15:00
Γήπεδο Καλοβάτου: Ολυμπιακός Καλ. - Αστέρας Ρόκ.
(Δραγατάκης, Νικολάου - Δημητρόπουλος)
Γήπεδο ΕΠΣΑ: Φιλιππιάδα - Νέα Νίκη Καλαμιάς ώρα 11:30
(Φάντης Δ., Γκόκα - Κυριακού)
Γήπεδο Δημαριού: ΑΕ Ραδοβυζίων - ΠΑΣ Ανέζα
(Νάσιος, Λάμπρου - Στούπας)
Γήπεδο Αγ. Παρασκευής: Ολυμπιάς Αγ. Παρ. - Ακράτητος Ακρ. ώρα 11:30
(Νίκου, Καραγιάννης - Παπανίκος)
Γήπεδο Κορφοβουνίου: Κορφοβούνι - Κυράτσα Αγ. Δημ.
(Φάντης Π., Σαρλής - Νούσιας)
Γήπεδο ΚΤΕΛ: Ρακούν - Διαγόρας Κομμένου ώρα 11:30
(Αθανασίου, Μπουντούρης - Μουσούντας)
Γήπεδο Καμπής: Καμπή - Δίας Κωστακιών
(Τσιώρης, Τριάντης - Τράμπας)
ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.