Άλλα αθλήματα

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 9 & 10 Δεκεμβρίου

Αναλυτικά όλοι οι αγώνες, τα γήπεδα και οι διαιτητές

Δημοσίευση: 07.12.2017, 19:12 | Τελευταία ενημέρωση: 17.12.2017, 19:01

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Α΄ ΕΠΣΑ
13η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Φιλοθέης: Φιλοθέη - Ηρόδοτος Καλ.
Γήπεδο Μενιδίου: Μενίδι - Νίκη Καλαμιάς 
Γήπεδο Παλαιοκάτουνου: Τζουμέρκα - Μέλισσα 
Γήπεδο Κεραματών: Καμπή - Προοδευτική Γραμ.
Γήπεδο Δημαριού: Φλωριάδα - Ξηροβούνι
Γήπεδο Γλυκορίζου: Απόλλων Γλυκ. - Δόξα Άρτας 
Γήπεδο Νεοχωρίου: Αχιλλέας Νεοχ. - Φιλέλληνες Πέτα 
Γήπεδο Ανέζας: ΠΑΣ Ανέζα - Παναγροτικός Αγ. Σπ.

ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Α1 Γυναικών
6η αγωνιστική
HONDA Πανόραμα - ΓΑΣ Καματερού
ΔΑΚ Αμυνταίου 18:00: Φιλώτας Φλώρινας - Αναγέννηση Άρτας
(Τέμης- Γιάννου, Σίσκου)
Άρης - ΠΑΟΚ Κυριακή 10/12

Α2 Ανδρών
8η αγωνιστική Βόρειος Όμιλος
Συκεών 16:00: Μακεδονικός - Πρωτέας Άρτας
(Στεφανίδης - Τομίδης)
Αλέξανδρος Αξιούπολης - ΓΑΣ Κιλκίς
Αρχέλαος Κατερίνης - Ζαφειράκης Νάουσας
Αρίων Πτολεμαΐδας - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Φαίακας Κέρκυρας- ΑΕΣΧ Πυλαίας

ΜΠΑΣΚΕΤ
Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ 8η αγωνιστική
Α΄ όμιλος
Βόνιτσα - Δοξα Πύρρου
ΔΑΚ Άρτας 14:00: Αίας Άρτας - Αροναύτες Κυριακή 10/12

Β΄όμιλος
Θρύλος Ιωαν. - Πύρρος Άρταίων Κυριακή 10/12
ΔΑΚ Άρτας 12:00: ΒΑΟ Άρτας- ΠΑΣ Γιάννινα Κυριακή 10/12

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Footballleague
7η αγωνιστική ώρα 15:00
ΑΟΧ Κισσαμικός – Σπάρτη 
Δόξα Δράμας – Άρης 
Πανσερραϊκός – Βέροια 
ΟΦΗ – Παναχαϊκή Σάββατο 9/12
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός 
Παναιγιάλειος – Εργοτέλης 
Αιγινιακός – Καραϊσκάκης 
(Μπλούνας, Τίκας & Παγούρας)
Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα 
ΑΟ Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

Γ΄ Εθνική 3ος όμιλος
12η αγωνιστική ώρα 15:00

Γήπεδο Δημοτικό: Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕΠ Καραγιαννίων 
(Ζαμπαλας, Κόλλιας & Καραλης, ΕΠΣ Ηπείρου)
Νέος Αμφίλοχος – Αστέρας Παραποτάμου 
Τηλυκράτης – Εθνικός Φιλιππιάδας 
(Παναγιωτόπουλος, Τσιλίκας ΕΠΣ Αιτ/νιας & Λιακωνης ΕΠΣ Πειραιά)
Θεσπρωτός – Πανλευκάδιος 
ΑΕ Λευκίμμης – Καστοριά 
Δόξα Κρανούλας – Μακεδονικός Φούφα 
Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

Β΄ΕΠΣΑ 
10η αγωνιστική ώρα 15:00

Γήπεδο Ακροποταμιάς: Ακράτητος Ακρ. - ΠΑΣ Κομμένου
Γήπεδο Αγ. Παρασκευής: Ολυμπιάδα - Ολυμπιακος Καλ.
Γήπεδο Αγ. Αναργύρων: Νέα Αναγέννηση Αρταίων - ΓΑΣ Αναγέννησις
Γήπεδο Φιλιππιάδας: Φιλιππιάδα - Ραδοβύζια
Γήπεδο Κεραματών: Δίας Κωστακιών - Κορφοβούνι
Γήπεδο Ρόκκα: Αστέρας Ρόκκα - Ερμής Κεραματών
Ρακούν -
Αστέρας Φιλοθέης 3-0 α.α.

ΒΟΛΕΪ
Α2 Ανδρών Β2΄ υποόμιλος ώρα 18:00
ΔΑΚ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας - Πήγασος

ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.  

Για να σχολιάσετε δεν είναι απαραίτητο να κάνετε εγγραφή. Συμπληρώστε ένα όνομα, μία ηλεκτρονική διεύθυνση και επιλέξτε «I'd rather post as a guest». Παρακαλούμε να είστε ευγενικοί και να σέβεστε τους συνομιλητές σας. Αποφύγετε τις ύβρεις και τους χαρακτηρισμούς. Προστατέψτε τα προσωπικά σας δεδομένα. Αν κρίνετε ότι το περιεχόμενο της ιστοσελίδας είναι παράνομο ή προσβάλει οποιοδήποτε δικαίωμα σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας. Θα απαντήσουμε στο αίτημα σας το συντομότερο δυνατόν.

Ροή ειδήσεων

ΕΠΣΑ: Ποινές και αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής

Πριν από 2 ημέρες

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 21 & 22 Απριλίου 2018

Πριν από 2 ημέρες

Άνοδος 17,1% οι πωλήσεις αυτοκινήτων για τον μήνα Μάρτιο

Πριν από 2 ημέρες

Με ρεκόρ συμμετοχών ολοκληρώθηκε ο 4ος Δρόμος του Γιοφυριού στην Άρτα

Πριν από 3 ημέρες

Νέο FIAT 500 Mirror

Πριν από 4 ημέρες

Α1 Γυναικών: Ισοπαλία για την Αναγέννηση

Πριν από 5 ημέρες

Footballeague: Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Πριν από 5 ημέρες

Α΄ ΕΠΣΑ: Αποτελέσματα 28ης αγωνιστικής

Πριν από 1 εβδομάδα

Πρόωρο τελικό έβγαλε η κλήρωση της ημιτελικής φάσης του Champions League

Πριν από 1 εβδομάδα

Το πανόραμα της φετινής Γ’ Εθνικής

Πριν από 2 εβδομάδες

Footballeague: Αποτελέσματα 25ης αγωνιστικής

Πριν από 2 εβδομάδες

Γ΄ Εθνική: Φινάλε με υποβιβασμό για Σκουφά και Εθνικό

Πριν από 3 εβδομάδες

Footballeague: Αποτελέσματα 24ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Α΄ ΕΠΣΑ: Αποτελέσματα 27ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Το πρόγραμμα αγώνων για τους Φιλέλληνες

Πριν από 3 εβδομάδες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 15ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ: Αποτελέσματα των Play Out και Play Off

Πριν από 3 εβδομάδες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 18ης αγωνιστικής

Πριν από 3 εβδομάδες

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 31 Μαρτίου & 1 Απριλίου 2018

Πριν από 3 εβδομάδες

ΕΠΣΑ: Ποινές και αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής

Πριν από 3 εβδομάδες

Footballeague: Αποτελέσματα 23ης αγωνιστικής

Πριν από 1 μήνα

Γ΄ Εθνική: Πρωταθλητής ο Τηλυκράτης

Πριν από 1 μήνα

Α΄ ΕΠΣΑ: Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Πριν από 1 μήνα

Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ: Αποτελέσματα Play Out και Play Off

Πριν από 1 μήνα

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 17ης αγωνιστικής

Πριν από 1 μήνα

Η αθλητική ατζέντα του Σαββατοκύριακου 24 & 25 Μαρτίου 2018

Πριν από 1 μήνα

ΕΠΣΑ: Ποινές και αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής

Πριν από 1 μήνα

Νέα BMW X2

Πριν από 1 μήνα

Μετατίθεται για τις 15 Απριλίου ο 4ος «Δρόμος του Γιοφυριού»

Πριν από 1 μήνα

Footballeague: Αποτελέσματα 22ης αγωνιστικής

Πριν από 1 μήνα

Περισσότερο σχολιασμένα

Επικοινωνήστε μαζί μας

Στείλτε το άρθρο με e-mail