Λίγες μέρες μετά την επική ανατροπή που πέτυχε ο Καραϊσκάκης απέναντι στην Νίκη Βόλου, θα ταξιδέψει εκτός Άρτας για να αντιμετωπίσει το Καναλάκι, με στόχο την παραμονή στην πρώτη θέση, ενώ ο Εθνικός θα αγωνιστεί στον Βόλο απέναντι στην Νίκη.
Έχοντας πετύχει το απόλυτο των νικών, η Αμβρακία θα αντιμετωπίσει στην έδρα της τον Ηρόδοτο Καλογερικού με στόχο να συνεχίσει το νικηφόρο σερί. Ο Σκουφάς και η Αναγέννηση θα αγωνιστούν και οι δυο εκτός έδρας, αντιμετωπίζοντας Μέλισσα και Φλωριάδα αντίστοιχα.
Σάββατο 31 Οκτωβρίου
Α' ΕΠΣ Άρτας
7η αγωνιστική ώρα 15.00
Γήπεδο Κωστακιών: Αμβρακία Κωστ. - Ηρόδοτος Καλ.
(Σεϊμένης, Φωτιάδης - Σιάτης)
Γήπεδο Μενιδίου: Μενίδι – Φιλοθέη
(Μπουντούρης, Σαρλής - Νικολάου)
Δημοτικό στάδιο Άρτας: Μέλισσα - Σκουφάς Κομπ.
(Αθανασίου, Αναγνωστάκης - Δημητρόπουλος)
Γήπεδο Γαβριάς: Γέφυρα - ΑΕ Κιρκιζατών Π.
(Αλευρής, Πολύζος - Λάμπρου)
Γήπεδο Γλυκορίζου: Ρακούν - Δόξα Άρτας
(Νίκου, Τσιώρης - Κούσουλας)
Γήπεδο Γραμμενίτσας: Προοδευτική Γρ. - Παναγροτικός Αγ. Σπ.
(Δραγατάκης, Γεωργούλας - Γκόκα)
Γήπεδο Δημαριού: Φλωριάδα - Αναγέννηση Άρτας
(Καλιακάτσος, Κυριάκου - Μάνος)
Γήπεδο Πέτα: Φιλέλληνες Πέτα - Αχιλλέας Νεοχ.
(Κωστούλας, Χόνδρος - Βέλλιος)
ΕΣΚΑΒΔΕ
Α1 ανδρών
1ος όμιλος 3η αγωνιστική ώρα 16.00
ΔΑΚ Άρτας: Πύρρος Αρταίων – Βόνιτσα (ώρα 14.00)
Κλ. Νεοχωρίου: Αχιλλέας Νεοχ. - Δόξα Πύρρου Άρτας
ΔΑΚ Άρτας: Άνω Πόλη – Γ.Ε. Αγρινίου
Κλ. Αιτωλικού: Λιακάτας – ΠΑΣ Ναυπάκτου
ΔΑΚ Αγρινίου: ΑΛΦΑ – Νικόπολη (ώρα 18.00)
Χάντμπολ
Α1 γυναικών
4η αγωνιστική
ΔΑΚ Άρτας ώρα 18.00: Αναγένηση Άρτας - Φιλώτας Φλώρινας
(Αβράμης, Καραπάνος)
ΠΑΟΚ - Αμύντας Αμυνταίου
Καματερό - Ν. Ιωνία (1/11)
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Ορμή Πατρας χ.α.
Α2 ανδρών
2ος όμιλος 3η αγωνιστική
Γήπεδο ΑΠΧ Κραχτίδη ώρα 18.00: Δράμα - Πρωτέας Άρτας
(Χαρίτσος, Νάσκος)
Αρίων Πτολεμαϊδας - Α.Ο. Ιωαννίνων
Κιλκίς - Ασπίδα Ξάνθης
Άρης - Ζαφειράκης Νάουσας (1/11)
Πυλαία - Δίας Πολίχνης (1/11)
Κυριακή 1 Νοεμβρίου
Γ' Εθνική
2ος όμιλος 7η αγωνιστική ώρα 15.00
Δημοτικό στάδιο Καναλακίου: Αχέρων Καναλακίου - ΑΕ Καραϊσκάκης
(Καλύβας, Ζούλης – Γεωργακόπουλος Αχαϊας)
Γήπεδο Μαγούλας: Νίκη Βόλου - Εθνικός Φιλιππιάδας
(Τσετσίλας, Φαλτάκας Γρεβενών – Στεφανής Καρδίτσας)
Φωκικός - Οπούντιος Μαρτίνου
Αιγινιακός - Πύδνα Κίτρους
Πύρασος Ν. Αγχιάλου - Οικονόμος Τσαρ.
Πιερικός - Αχιλλέας Νεοκ.
Φαρκαδόνα - Τύρναβος
Θεσπρωτός - Ρήγας Φεραίος
Ρεπό: Δωτιέας Αγιάς
Β' ΕΠΣ Άρτας
6η αγωνιστική ώρα 15.00
Γήπεδο Πολυδρόσου: Δίας – Αστέρας Φιλ. (ώρα 11.00)
(Σαρλής, Γαρδικιώτης - Τσιώρης)
Γήπεδο Αγ. Παρασκευής: Ολυμπιάς Αγ. Παρ. - Ολυμπιακός Καλ.
(Αθανασίου, Φωτιάδης - Τράμπας)
Γήπεδο Ρόκκα: Αστέρας Ροκ. - Ακράτητος Ακρ.
(Νίκου, Κωνσταντίνου - Σιάτης)
Γήπεδο Κορφοβουνίου: Κορφοβούνι – Διαγόρας Κομ.
(Παππάς, Γρηγορίου - Κοσίνας)
Γήπεδο Παλαιοκάτουνου: Τζουμέρκα – Απόλλων Γλυκ.
(Μπουντούρης, Νικολάου - Νάσος)
Γήπεδο Καμπής: Καμπή – Κυράτσα Αγ. Δημ.
(Φάντης, Κούσουλας – Λάμπρου)
Γήπεδο Ανέζας: Ανέζα – Ξηροβούνι
(Καλιακάτσος, Αναγνωστάκης - Σεϊμένης)
Ρεπό: Λουτρότοπος
ΕΣΠΕΔΕ
ΔΑΚ Άρτας ώρα 16:00 Γ.Σ. ΑΡΤΑ ΒΟΛΛΕΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ