Όπως το προηγούμενο Σαββατοκύριακο έτσι και αυτό, το αθλητικό πρόγραμμα θα είναι καθαρά ποδοσφαιρικό, με τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν να είναι αυτό ανάμεσα σε Καραϊσκάκη και Εθνικό για την 2η αγωνιστικη της Γ' Εθνικής, αλλά και το ντέρμπι της Α' ΕΠΣ μεταξύ Σκουφά και Αναγέννησης.
Την Κυριακή θα διεξαχθεί το γειτονικό ντέρμπι, καθώς ο Καραϊσκάκης θα υποδεχτεί τον Εθνικό, με τις δύο ομάδες να θέλουν να συνεχίσουν με θετικά αποτελέσματα, καθώς την πρώτη αγωνιστική είχαν επικρατήσει απέναντι σε Φαρκαδόνα και Ρήγα Φεραίο.
Στο γήπεδο του Κομποτίου θα διεξαχθεί το πιο σημαντικό παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Α' ΕΠΣ, καθώς ο Σκουφάς θα υποδεχτεί την Αναγέννηση Άρτας, σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα του Κομποτίου θα ψάξει την νίκη που θα την διατηρήσει στην κορυφή, ενώ από την άλλη η Αναγέννηση θα κυνηγήσει το θετικό απότελεσμα που θα την κρατήσει κοντά στο κυνήγι της πρωτιάς.
Σάββατο 3 Οκτωβρίου
Α' ΕΠΣ Άρτας
3η αγωνιστική ώρα 16.00
Γήπεδο Κωστακιών: Αμβρακία Κωστ. - Δόξα Άρτας
(Αθανασίου, Σεϊμένης - Γεωργούλας)
Γήπεδο Καλαμιάς: ΑΕ Κιρκιζατών Π. - Παναγροτικός Αγ. Σπ.
(Μπουντούρης, Μάνος - Τσιώρης)
Γήπεδο Κομποτίου: Σκουφάς Κομπ. - Αναγέννηση Άρτας
(Κωστούλας, Γαρδικιώτης – Σαρλής)
Γήπεδο Φιλοθέης: Φιλοθέη - Φιλέλληνες Πέτα
(Φάντης, Φωτιάδης - Γκόκα)
Γήπεδο Καλαογερικού: Ηρόδοτος Καλ. - Αχιλλέας Νεοχ.
(Κουτσιαύτης, Τσιμπερλένιος - Λέκκας)
Γήπεδο Ένωσης: Μενίδι – Φλωριάδα
(Καλιακάτσος, Νικολάου – Αναγνωστάκης)
Δημοτικό στάδιο Άρτας: Μέλισσα - Προοδευτική Γρ.
(Παππάς, Κυριάκου - Νίκου)
Γήπεδο Γ. Γιολδάσης: Ρακούν- Γέφυρα
(Μαγιάννης, Πολύζος – Χόνδρος)
Κυριακή 4 Οκτωβρίου
Γ' εθνική
2η αγωνιστική ώρα 16.00
Δημοτικό στάδιο Άρτας: ΑΕ Καραϊσκάκης – Εθνικός Φιλιππιάδας
(Καλογεράκος, Ψαρρής – Μάτσας Ζακύνθου)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φαρκαδόνα
Ρήγας Φεραίος – Οπούντιος Μαρτίνου
Θεσπρωτός – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δωτιέας Αγιάς – Τύρναβος
Αχέρων Καναλακίου – Πύρασος
Πιερικός – Φωκικός
Νίκη Βόλου - Αιγινιακός
Ρεπό: Πύδνα Κίτρους
Β' ΕΠΣ Άρτας
2η αγωνιστική ώρα 16.00
Γήπεδο Αγ. Παρασκευής: Ολυμπιάς Αγ. Παρ. - Κορφοβούνι (ώρα 11.00)
(Μπουντούρης, Μάνος -Τρομπούκης)
Γήπεδο Αγ. Σπυρίδωνα: Αστέρας Φιλ. - Κυράτσα Αγ. Δημ. (ώρα 11.00)
(Φάντης, Νικολάου - Σιγιάννης)
Γήπεδο Κωστακιών: Δίας – Ακράτητος Ακρ.
(Νίκου, Τσιμπερλένιος - Κούσουλας)
Γήπεδο Ανέζας: Ανέζα – Καμπή
(Αθανασίου, Σαρλής - Τράμπας)
Γήπεδο Καλοβάτου: Ολυμπιακός Καλ. - Αστέρας Ροκ.
(Σεϊμένης, Φωτιάδης - Σιάτης)
Γήπεδο Λουτροτόπου: Λουτρότοπος – Διαγόρας Κομ.
(Καλιακάτσος, Κωνσταντίνου - Τριάντης)
Γήπεδο Καμπής: Ξηροβούνι – Απόλλων Γλυκ.
(Κωστούλας, Γεωργούλας - Αναγνωστάκης)
Ρεπό: Τζουμέρκα