Σαββατοκύριακο στα γήπεδα αυτό το πρώτο του Δεκεμβρίου με την Α1 των γυναικών να επιστρέφει και την Αναγέννηση να φιλοξενεί τον Φιλώτα. Δε θα γίνουν αγώνες για την Α2 ανδρών του χάντμπολ λόγω κυπέλλου.
Στη Γ΄ εθνική, στο γήπεδό της στους Κωστακιούς αγωνίζεται για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η Αμβρακία φιλοξενώντας τον Αχιλλέα.
Στο τοπικό, ξεχωρίζει η αναμέτρηση στο Μενίδι, όπου η τοπική ομάδα φιλοξενεί τους γείτονες, πρώτους αλλά και χωρίς απώλεια μέχρι τώρα, Κομποταίους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου
Α΄ΕΠΣΑ
12η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Πέτα: Φιλέλληνες Π. - Κιρκιζάτες
(Καλιακάτσος, Δημητρόπουλος - Νούσιας)
Γήπεδο Μενιδίου: Μενίδι - Σκουφάς Κομπ.
(Φάντης Π., Μαζαράκος - Σαρλής)
Γήπεδο Γλυκορίζου: Απόλλων Γλυκ. - Δόξα Άρτας
(Τσιώρης, Κυριακού - Τριάντης)
Γήπεδο Καμπής: Ξηροβούνι - Μέλισσα
(Αθανασίου, Κυριακού - Νίκου)
Γήπεδο Παλαιοκάτουνου: Τζουμέρκα - Φιλοθέη
(Κωστούλας, Πολύζος - Τράμπας)
Γήπεδο Καλογερικού: Ηρόδοτος Καλ. - Φλωριάδα
(Μπουντούρης, Κούσουλας - Κοσίνας)
Γήπεδο Ρόκκα: Προοδευτική Γραμ. - Παναγροτικός Αγ. Σπ.
(Μάνος, Σιάτης - Λάμπρου)
Αχιλλέας Νεοχ. - Αναγέννηση Άρτας 3-0 α.α.
Χάντμπολ
Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Αμύντας Αμυνταίου - HONDA Πανόραμα
ΔΑΚ Άρτας 18:00: Αναγέννηση Άρτας - Φιλώτας Φλώρινας
(Γιάννου - Πήττας, Βέργος)
Αρίων - Παναιτωλικός
ΟΦΝ Ιωνίας - Φίλιππος Βέροιας
ΠΑΟΚ - Μέγας Αλέξανδρος Κυρ. 04/12
Β΄ Ανδρών (2η αγωνιστική)
ΔΑΚ Άρτας 14:00, ΓΣ Άρτας Χάντμπολ- ΑΟ Κοζάνης
(Γιάννου- Τσατσαρώνης)
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ
7η αγωνιστική 1ος όμιλος
Καναλάκι – Πύρρος Αρταίων
ΠΑΣ Ναυπάκτου – ΓΕ Αγρινίου Κυρ. 4/12
Γρ. Λιακάτας – Παναιτωλικός
ΔΑΚ Άρτας 16:00: Άνω Πόλη – Βόνιτσα
ΑΛΦΑ 93 – Δόξα Άρτας
2ος όμιλος
ΔΑΚ Άρτας 12:00: Αίας Άρτας – ΠΑΣ Γιάννινα Κυρ. 4/12
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου
Γ΄ Εθνική 2ος όμιλος
11η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Φιλιππούπολης: Απόλλων Λάρισας - Καραϊσκάκης
(Σκούλας ΕΠΣ Σερρών, Περιβολάρης - Τσιφλάκος ΕΠΣ Ευβοίας)
ΑΕ Ιστιαίας - Αστέρας Πετρίτη ANAB
Διαγόρας Σεβαστής - Μαύροι Αετοί Ελευθερ.
Τηλυκράτης Λευκάδας - Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου
Πύδνα Κίτρους - Ρήγας Φεραίος
Γήπεδο Φιλιππιάδας: Εθνικός Φιλιππιάδας - Πιερικός
(Τάσσης, Κοττόρος - Θανασιάς, ΕΠΣ Ηπείρου)
Γήπεδο Κωστακιών: Αμβρακία Κωστακιών - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
(Μπαϊλης, Κωνσταντίνου - Γκαρτζονίκας ΕΠΣ Πρέβεζας)
Β΄ ΕΠΣΑ
11η αγωνιστική ώρα: 15:00
Γήπεδο Ρόκκα: Αστέρας Ρόκ. - Διαγόρας Κομμένου
(Κούσουλας, Μπουντούρης - Στούπας Π.)
Γήπεδο Ράχης: Δίας Κωστακιών - Κυράτσα Αγ. Δημ.
(Καλιακάτσος, Φάντης Π. - Τράμπας)
Γήπεδο Καμπής: ΑΕ Καμπής - Ακράτητος Ακρ. ώρα 11:30
(Μάνος, Τρομπούκης - Μουσούντας)
Γήπεδο ΚΤΕΛ: Ρακούν - ΠΑΣ Ανέζα ώρα 11:30
(Τσιώρης, Πολύζος - Στούπας Χρ.)
Γήπεδο Κορφοβουνίου: Κορφοβούνι - Νέα Νίκη Καλαμιάς
(Φάντης Δ., Σιάτης - Νούσιας)
Γήπεδο Αγ. Παρασκευής: Ολυμπιάς Αγ. Παρ. - Ολυμπιακός Καλ. ώρα 11:30
(Κωστούλας, Δημητρόπουλος - Παπανίκος)
Γήπεδο Φιλιππιάδας: ΑΟ Φιλιππιάδας - ΑΕ Ραδοβυζίων
(Αθανασίου, Καραγιάννης - Παπαμιχαήλ)
ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.