Γειτονικό ντέρμπι θα έχουμε την Κυριακή για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων ο Καραϊσκάκης θα υποδεχθεί τον Εθνικό Φιλιππιάδας, ενώ η Αναγέννηση την ίδια ώρα θα αγωνιστεί εκτός, κόντρα στον Βατανιακό
Ντέρμπι θα έχουμε και στην Α1 Γυναικών στο χάντμπολ για την 13η αγωνιστική, καθώς η Αναγέννηση θα έχει δύσκολη αποστολή, όπου την Κυριακή το απόγευμα θα υποδεχθεί την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Ν. Ιωνία.
Σάββατο 28 Φεβρουαρίου
Α' ΕΠΣ Άρτας
22η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Κομποτίου: Μενίδι – Αχιλλέας Νεοχωρίου
(Μαγιάννης, Γαρδικιώτης - Πολύζος)
Γήπεδο Αγ. Σπυρίδωνα: Παναγροτικός Αγ. Σπυρ. – Τζουμέρκα
(Παππάς, Δημγτρόπουλος - Λέκκας)
Γήπεδο Φιλοθέης: Φιλοθέη – Μέλισσα
(Φάντης Π, Μαζαράκος - Σεϊμένης)
Γήπεδο Γραμμενίτσας: Προοδευτική Γραμ. – Φιλέλληνες Πέτα
(Μπουντούρης, Αθανασίου - Σαρλής)
Γήπεδο Πολυδρόσου: Ηρόδοτος Καλογερικού – Ξηροβούνι
(Καλιακάτσος, Δραγατάκης - Γεωργούλας)
Γήπεδο Δ.Γιολδάσης: Δόξα Άρτας – Σκουφάς Κομποτίου
(Κωστούλας, Φάντης Δ - Τσιμπερλένιος)
Κορφοβούνι – Αμβρακία Κωστακιών 0-3 α.α.
ΕΣΚΑΒΔΕ
Α1 Ανδρών 1ος όμιλος 16η αγωνιστική
ΔΑΚ Αμφιλοχίας ώρα 15:00: Αμφιλοχία – Δόξα Πύρρου
ΔΑΚ Άρτας ώρα 16:00: Πύρρος Αρταίων – Γρ. Λιάκατας
Κλ. Νεοχωρίου ώρα 16:00: Αχιλλέας Νεοχ. - ΠΑΣ Ναυπάκτου
ΔΑΚ Μεσολογγίου ώρα 17:00: Χαρ. Τρικούπης – ΓΕΑ
ΔΑΚ Αγρινίου ώρα 18:00: ΑΛΦΑ – Άνω Πόλη
Χάντμπολ
Α1 Γυναικών 13η αγωνιστική ώρα 18:00
ΔΑΚ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας – ΟΦ Ν. Ιωνίας
Μ. Αλέξανδρος Γιαν. - ΠΑΟΚ
Ορμή Πάτρας – Πανόραμα
Εθνικός Κοζάνης – Αμύντας Αμυνταίου
Κυριακή 1 Μαρτίου
Γ' Εθνική
2ος όμιλος 20η αγωνιστική ώρα 15:00
Πύρασος Αγχιάλου – Τρίκαλα
Οικονόμος Τσαρ. - Δωτιεύς Αγιάς
Γήπεδο Βατανιακού: Βατανιακός – Αναγέννηση Άρτας
(Ρούσσης, Κόκκαλης - Τσιγγενές, Θεσσαλίας)
Εν. Απ. Παύλου – Οπούντιος Μαρτίνου
Γήπεδο Αγ. Αναργύρων: Καραϊσκάκης – Εθνικός Φιλιππιάδας
(Τάσης, Θανασιάς - Κόλλιας, Ηπείρου)
Κοζάνη – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Λευκάδια Νάουσας – Ρήγας Φεραίος 0-3 α.α.
Θεσπρωτός – Πυρσός Γρεβενών 3-0 α.α.
Β' ΕΠΣ Άρτας
Β΄Φάση 1η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Ένωσης: ΑΕΚΠ – Αγ. Ανάργυροι
(Μαγιάννης, Δημητρόπουλος - Τσιμπερλένιος)
Γήπεδα Ρόκκα: Απόλλων Γλυκορίζου – Γέφυρα
(Αθανασίου, Μπουντουρης - Γαρδικιώτης)
Γήπεδο Αγ. Παρασκευής: Ρακούν – Δίας
(Φάντης Δ, Νίκου - Χόνδρος)
Γήπεδο Κομποτίου: Ολυμπιάς Αγ. Παρ. - Φλωριάδα
(Παππάς, Μαζαράκος - Σαρλής)
Γήπεδο Γαβριάς: Αστέρας Ρόκκα – Ερμής Κεραματών
(Δραγατάκης, Λέκκας - Πολύζος)
ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.