Με νέα ώρα έναρξης θα γίνουν τα παιχνίδια της Γ΄ Εθνικής που θα ξεκινούν πλέον στις 3 το μεσημέρι.
Ο Καραϊσκάκης έχει δύσκολη αποστολή εκτός έδρας στην Πύδνα ενώ η Αμβρακία φιλοξενεί τους Μαύρους Αετούς στο δημοτικό στάδιο.
Σάββατο 22 Οκτωβρίου
Ποδόσφαιρο
Α΄ ΕΠΣΑ 6η αγωνιστική ώρα 16.00
Γήπεδο Καλογερικού: Ηρόδοτος Καλ. - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλ.
(Αθανασίου, Μάνος - Τρομπούκης)
Γήπεδο Γραμμενίτσας: Προοδευτική Γραμ. - Τζουμέρκα
(Νίκου, Κυριακού - Κοσίνας)
Γήπεδο Αγίου Σπυρίδωνα: Παναγροτικός Αγ. Σπ. - Ξηροβούνι
(Κωστούλας, Σιάτης - Νούσιας)
Γήπεδο Δημαριού: Φλωριάδας - Απόλλων Γλυκ.
(Τσιώρης, Νικολάου - Τράμπας)
Γήπεδο Φιλοθέης: Φιλοθέη - Αχιλλέας Νεοχ.
(Δραγατάκης, Τριάντης - Κούσουλας)
Γηπεδο Γλυκορίζου: Μέλισσα - Μενίδι
(Κουτσιάυτης, Μαζαράκος - Γκόκα)
Γήπεδο ΚΤΕΛ: Δόξα Άρτας - Φιλέλληνες Πέτα
(Φάντης Δ., Σαρλής - Χόνδρος)
Αναγέννηση Άρτας - Σκουφάς Κομποτίου 0-3 α.α.
Χάνμπολ
Α1 Γυναικών 2η αγωνιστική ώρα 18:00
Π.Α.Ο.Κ. - Αμύντας Αμυνταίου Κυρ. 23/10
ΔΑΚ Άρτας: Αναγ. Άρτας - Αρίων Πτολεμαΐδας
(Τσατσαρώνης - Ζήσης, Βέργος)
Φίλιππος Βέροιας - Παναιτωλικός ώρα 15:00
Φιλώτας Φλώρινας - HONDA Πανόραμα
Ο.Φ.Ν. Ιωνίας - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών ώρα 19:00
Α2 Ανδρών
2ος όμιλος 2η αγωνιστική ώρα 18:00
Ζαφειράκης Νάουσας - Α.Ο. Ιωαννίνων
Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Φαίακας Κέρκυρας ώρα 16:00
Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Αρχέλαος Κατερίνης
Δίας Πολίχνης - Πρωτέας Άρτας
(Αναστασίου- Λιακόπουλος)
Γ.Σ. Δράμα 1986 - Χ.Α.Ν.Θ.
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ
Α' 'Ομιλος 2η αγωνιστική ώρα 16:00
ΔΑΚ Άρτας: Άνω Πόλη - Καναλάκι
(Μπιστιτζάνος - Τσίγκας)
ΑΛΦΑ - ΠΑΣ Ναυπάκτου
Παναιτωλικός - Γ.Ε. Αγρινίου ώρα 18:00
ΔΑΚ Άρτας: Δόξα Άρτας - Πύρρος Αρταίων ώρα 14:00
(Μίγδος - Γεροδήμος)
Γρ. Λιακατας - Βόνιτσα
Β' Όμιλος όμιλος 2η αγωνιστική
Ιωάννινα: Σπάρτακος - Αίαντας Άρτας ώρα 17:00
(Μαντήλας - Κολυδάς)
Ίπποτες Κέρκυρας - Θρύλος Ιωαννίνων Κυρ. 23/10
Αστέρας Καλπακίου - Κερκυραϊκός Κυρ. 23/10
Φαίακας - ΠΑΣ Γιάννενα 23/10
Πρωτέας Ηγουμενίτσας - Παραμύθια
Κυριακή 23 Οκτωβρίου
Γ' Εθνική
2ος όμιλος 6η αγωνιστική ώρα 15:00
Ρήγας Φεραίος - Απόλλων Λάρισας
Πιερικός - Ολυμπιακός Βόλου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Θεσπρωτός Σαβ. 22/10
Αμβρακία Κωστακιών - Μαύροι Αετοί Ελευθερ.
(Κατσικογιάννης, Αντωνίου - Παπαλαζάρου, ΕΠΣ Ηπείρου)
Εθνικός Φιλιππιάδας - Αστέρας Πετρίτη
(Σιντόρης, Τίκας - Τσάντας, ΕΠΣ Θεσπρωτίας)
Πύδνα Κίτρους - ΑΕ Καραϊσκάκης
(Γκορτσίλας, Σιανίδης - Ταρασιάδης, ΕΠΣ Μακεδονίας)
Νίκη Βόλου - ΑΕ Ιστιαίας
Τηλυκράτης Λευκάδας - Διαγόρας Σεβαστής
Β΄ ΕΠΣΑ
5η αγωνιστική ώρα: 16:00
Γήπεδο Ρόκκα: Αστέρας Ρόκ - Φιλιππιάδα
(Αθανασίου, Σαρλής - Παπαμιχαήλ)
Γήπεδο Καλοβάτου: Ολυμπιακός Καλ. - ΑΕ Ραδοβυζίων
(Τσιώρης, Τριάντης - Μουσούντας)
Γήπεδο Καλαμιάςς: Νέα Νίκη Καλ. - Ολυμπιάς Αγ. Παρ. ώρα 11:00
(Δραγατάκης, Τράμπας - Νούσιας)
Γήπεδο Ανέζας: ΠΑΣ Ανέζα - Κορφοβούνι
(Φάντης Δ., Νικολάου - Κούσουλας)
Γήπεδο Ακροποταμιάς: Ακράτητος Ακρ. - Ρακούν ώρα 11:00
(Νάσιος, Τρομπούκης - Σούπας)
Γήπεδο Κυράτσας: Κυράτσα Αγ. Δημ. - Καμπή
(Κωστούλας, Νίκου - Μάνος)
Γήπεδο ΕΠΣΑ: Διαγόρας Κομ. - Δίας Κωστακιών
(Σιάτης, Καραγιάννης - Παπανίκος)
ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.