Με τα βλέμματα στραμμένα πάλι στην Γ Εθνική, θα μας υποδεχθεί το πρώτο ανοιξιάτικο Σαββατοκύριακο.
Η ομάδα του Καραϊσκάκη, θα υποδεχθεί για την 23 αγωνιστική την Ένωση Απόστολου Παύλου, ένα θεωρητικά εύκολο παιχνίδι, καθώς η ομάδα της Ημαθίας έχει αποχαιρετήσει ήδη την κατηγορία, βρισκόμενη στην τελυταία θέση των ομάδων που αγωνίζοντε με μόλις έξι βαθμούς. Η Αναγέννηση μετά το δυνατό ματς που έδωσε την προηγούμενη εβδομάδα, κερδίζοντας τον σημαντικό βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στο Τρίκαλα, θα ταξιδέψει στο Μαρτίνο για μια ακόμα δύσκολη αποστολή, απέναντι στον τοπικό Οπούντιο. Στην Φιλιππιάδα θα διεξαχθεί σημαντικό παιχνίδι, ανάμεσα σε Εθνικό και Δωτιέα όπου τους χωρίζει μόλις ένας βαθμός, με τον τελευταίο να είναι μια θέση πάνω από τον υποβιβασμό.
Σάββατο 21 Μαρτίου
Α' ΕΠΣ Άρτας
25η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Νεοχωρίου: Αχιλλέας – Φιλέλληνες Πέτα
Γήπεδο Κωστακιών: Αμβρακία – Μέλισσα
Γήπεδο Καλοβάτου : Ξηροβούνι – Τζουμέρκα
Γήπεδο Γ. Γιολδάσης: Δόξα Άρτας – Μενίδι
Γήπεδο Κομποτίου: Σκουφάς – Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
Γήπεδο Πολυδρόσου: Ηρόδοτος Καλογερικού - Φιλοθέη
Κορφοβούνι – Προοδευτική Γραμμενίτσας 0-3 α.α.
Χάντμπολ
Α2 Ανδρών
16 αγωνιστική 2ος όμιλος
ΔΑΚ Άρτας ώρα 16:00: Πρωτέας Άρτας – Αρχέλαος
ΔΑΚ Νάουσας ώρα 18:00: Ζαφειράκης – Αναγέννηση Άρτας
ΑΟ Ιωαννίνων – Αερωπός
Πυλαία – Βέροια (Κυριακή 22)
Παναιτωλικός – Φαίακας 0-10 α.α.
ΕΣΚΑΒΔΕ
Μπαράζ παραμονής
ΔΑΚ Φιλιατών ώρα 18:00: Ηρακλής - Άνω Πόλη
ΔΑΚ Αμφιλοχίας ώρα 15:00: Αμφιλοχία - Κερκυραϊκός (Σάββατο 28 Μαρτίου)
Κυριακή 22 Μαρτίου
Γ' Εθνική
23η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Μαρτίνου: Οπούντιος – Αναγέννηση Άρτας
(Σχίζας, Καραγιαννιδης – Τσαλίκης Αθηνών)
Γήπεδο Αγ. Αναργύρων: Καραϊσκάκης – Εν. Απ. Παύλου
(Τόμπρος, Γραικός – Σκορδίλης Κέρκυρας)
Γήπεδο Φιλιππιάδας: Εθνικός – Δωτιέας
(Τσιάκος Θεσπρωτίας, Αντωνίου – Θανασιάς Ηπείρου)
Αχιλλέας Νεοκ. - Πύρασος Ν. Αγχιαάλου
Ρήγας Φεραίος – Βατανιακός
Κοζάνη - Θεσπρωτός
Τρίκαλα – Πυρσός Γρεβενών 3-0 α.α.
Λευκάδια – Οικονόμος Τσ. 0-3 α.α
Β' ΕΠΣ Άρτας
4η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Κομποτίου: Αγ. Ανάργυροι – Φλωριάδα
Γήπεδο Μεγάρχης: Απόλλων Γλυκ. - Ερμής Κερ.
Γήπεδο Γλυκορίζου: Ρακούν – Αστέρας Ρόκκα
Γήπεδο Ένωσης: Ολυμπιάς Αγ. Παρ. - ΑΕ Κιρκιζάτων
Δημοτικό Άρτας: Γέφυρα – Δίας
ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.