Γεμάτο αθλητικό Σαββατοκύριακο είναι αυτό που έρχεται με όλα τα πρωταθλήματα σε δράση.
Πρεμιέρα για τη νέα χρονιά, στο χάντμπολ τόσο των Ανδρών όσο και των γυναικών.
Το Σάββατο το μεσημέρι στις 4 ο Πρωτέας φιλοξενεί τον ΑΟ Ιωαννίνων και δύο ώρες πιο μετά οι γυναίκες της Αναγέννησης φιλοξενούν το Πανόραμα.
Στο ποδόσφαιρο και την πρώτη κατηγορία του τοπικού, αύριο στις 3 το μεσημέρι το παιχνίδι που ξεχωρίζει από την 16η αγωνιστική είναι αυτό στους Κωστακιούς με την Αμβρακία να φιλοξενεί την τέταρτη στη βαθμολογία Προοδευτική.
Την Κυριακή το μεσημέρι, στις 3 για τη Γ΄Εθνική, η Αναγέννηση φιλοξενεί την ομάδα της Αγιάς ενώ την ίδια ώρα στη Φιλιππιάδα ο Εθνικός φιλοξενεί τον Βατανιακό. Εκτός έδρας αγωνίζεται ο Καραϊσκάκης στο Βελεστίνο με τον Ρήγα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 17 Ιανουαρίου
Α' ΕΠΣ Άρτας
16η αγωνιστική ώρα 15:00
Γήπεδο Κομποτίου: Σκουφάς Κομπ. – Αχιλλέας Νεοχωρίου
(Κωστούλας, Χονδρός - Πολύζος)
Γήπεδο Γ. Γιολδάσης: Δόξα Άρτας – Ηρόδοτος Καλογερικού
(Φάντης Π., Κυριακού - Τσιμπερλένιος)
Ξηροβούνι –Κορφοβούνι 3-0 α.α.
Γήπεδο Κωστακιών: Αμβρακία Κωστ. – Προοδευτική Γραμ.
(Παππάς, Γαρδικιώτης - Σεϊμένης)
Γήπεδο Πέτα: Φιλέλληνες Πέτα – Φιλοθέη
(Καλιακάτσος, Μαζαράκος - Φωτιάδης)
Γήπεδο Γλυκορίζου: ΑΕΜ Μέλισσα – Παναγροτικός Αγ. Σπυρ.
(Κουτσιάυτης, Δραγατάκης - Σαρλής)
Γήπεδο Παλαιοκάτουνου: Τζουμέρκα – Μενίδι
(Μπουντούρης, Δημητρόπουλος - Γεωργάρας)
ΕΣΚΑΒΔΕ
Α1 Ανδρών
1ος όμιλος 11η αγωνιστική
ΔΑΚ Αμφιλοχίας ώρα 15:00: Αμφιλοχία – Πύρρος Αρταίων
ΔΑΚ Αγρινίου ώρα 18:00: ΑΛΦΑ 93 – Αχιλλέας Νεοχωρίου
ΔΑΚ Μεσολογγίου ώρα 17:00: Χαρ. Τρικούπης – Γρ. Λιακάτας
ΔΑΚ Άρτας ώρα 16:00: Δόξα Πύρρου – ΠΑΣ Ναυπάκτου (Κυριακή 18/1)
ΔΑΚ Άρτας ώρα 18:00: Άνω Πόλη – ΓΕΑ (Κυριακή 18/1)
Χάντμπολ
Α1 Γυναικών
8η αγωνιστική ώρα 18:00
Γήπεδο ΔΑΚ: Αναγέννηση Άρτας – Πανόραμα
(Βέργος – Τσατσαρώνης, Παπαματθαίου)
Εθνικός Κοζάνης – ΠΑΟΚ
ΑΣΕ Ορμή – Μ. Αλέξανδρος Γιαν.
ΟΦ. Ν. Ιωνίας – Αμύντας Αμύνταιου
Α2 Ανδρών
10η αγωνιστική ώρα 18:00
Γήπεδο ΔΑΚ: Πρωτέας Άρτας – ΑΟ Ιωαννίνων (ώρα 16:00)
(Βέργος-Τσατσαρώνης)
Γήπεδο Κέρκυρας: Φαίακας Κέρκυρας – Αναγέννηση Άρτας
(Γρηγοριάδης - Τομίδης)
Αερωπός Έδεσσας – ΓΕ Βέροιας 2011
Αρχέλαος Κατερίνης – ΑΕΣΧ Πυλαίας
Ζαφειράκης Νάουσας – Παναιτωλικός (ώρα 16:00)
Βόλεϊ ΕΣΠΕΔΕ
Ανδρών, ώρα 14:00
Αρτα Volley - Γιάννενα
Κυριακή 18 Ιανουαρίου
Γ' εθνική
2ος όμιλος 14η αγωνιστική ώρα 15:00
Κοζάνη – Τρίκαλα
Λευκάδια Νάουσας – Ένωση Απ. Παύλου 0-3 α.α.
Εθνικός Φιλιππιάδας – Βατανιακός
(Γιούργας, Βλάσσης Κέρκυρας – Θανασιάς Ηπείρου)
Πυρσός Γρεβενών – Πύρασος
Ρήγας Φεραίος – Καραϊσκάκης
(Τσιοφλίκη, Νίκζας – Μάνος, Λάρισας)
Αχιλλέας Νεοκαισάριας – Θεσπρωτός
Οπούντιος – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δημοτικό Στάδιο: Αναγέννηση Άρτας – Δωτιεύς Αγιάς
(Πάνος, Μωυσιάδης – Αντωνίου, Ηπείρου)
B' ΕΠΣ Άρτας
15η αγωνιστική ώρα 11:00
1ος όμιλος
Γήπεδο Γλυκορίζου: Απόλλων Γλυκορίζου – ΑΟ Φλωριάδας (ώρα 15:00)
(Φάντης Π., Σαρλής - Κούσουλας)
Γήπεδο Γ. Γιολδάσης: Ρακούν – Ολυμπιάς Αγ. Παρ.
(Αθανασίου, Τσιώρης - Μάνος)
Γήπεδο Λουτροτόπου: ΑΕ Λουτροτόπου – Άνω Πόλη
(Καλιακάτσος, Μπουντούρης - Τρομπούκης)
Γήπεδο Κομμένου: Διαγόρας Κομμένου – Κυράτσα (ώρα 15:00)
(Παππάς, Σιγιάννης - Νάσιος)
2ος όμιλος
Γήπεδο Καλοβάτου: ΑΕ Κιρκιζατών – Γέφυρα (Σαββατο 15:00)
(Αθανασίου, Τράμπας - Νίκου)
Γήπεδο Ένωσης: Ερμής Κεραματών – Αστέρας Φιλοθέης (ώρα 15:00)
(Φάντης Δ., Σιάτης - Αναγνωστάκης)
Γήπεδο Ρόκκα: Αστέρας Ρόκκα – Ολυμπιακός Καλοβάτου
(Δραγατάκης, Ζήκος - Κέφης)
Γήπεδο Κωστακιών: Δίας Κωστακιών – Νίκη Καλαμιάς (ώρα 15:00)
(Αθανασίου, Τσιμπερλένιος - Κωνσταντίνου)
ΣΗΜ.: Η ώρα έναρξης των αγώνων, τα γήπεδα και οι διαιτητές στα παιχνίδια αναφέρονται όπως ανακοινώθηκαν από τις διοργανώτριες ως την Παρασκευή.
Για οποιεσδήποτε αλλαγές το Orange Sports δεν φέρει καμία ευθύνη.