Ακόμη ένα γεμάτο αθλητικό Σαββατοκύριακο έχουμε μπροστά μας, καθώς μετά την έναρξη των πρωταθλημάτων της Γ' εθνικής, Α' και Β' ΕΠΣ Άρτας, έναρξη έχουμε και στο πρωτάθλημα χάντμπολ της Α1 γυναικών.
Μετά την ισοπαλία με τον Εθνικό στην Άρτα, η ομάδα του Καραϊσκάκη θα ψάξει την επιστροφή στις νίκες, απέναντι στην ομάδα του Οπούντιου στο δημοτικό στάδιο Μαρτίνου, ενώ η ομάδα του Εθνικού μετά το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην Αρτινή ομάδα, θα ταξιδέψει εκτός Φιλιππιάδας όπου θα αγωνιστεί ενάντια στην ομάδα της Φαρκαδόνας.
Μετά την νίκη επί της Δόξας, η ομάδα τηα Αμβρακίας θέλει να κάνει το τέσσερα στα τέσσερα αυτή την αγωνιστική αντιμετωπίζοντας την ΑΕ Κιρκιζατών, ενώ η ομάδα της Αναγέννησης μετά τα δυο νικηφόρα σερί παιχνίδια της απέναντι σε Δόξα και Σκουφά, θα προσπαθήσει ώστε να διευρύνει το νικηφόρο σερί της απέναντι στον Ηρόδοτο Καλογερικού. Από την άλλη ο Σκουφάς θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας ματς την Δόξα, θέλοντας να επανέλθει στα νικηφόρα αποτελέσματα, αλλά να μείνει και κοντά στην διεκδίκηση της πρώτης θέσης.
Έναρξη του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών στο χάντμπολ έχουμε το Σάββατο, με την Αναγέννηση να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών.
Σάββατο 10 Οκτωβρίου
Α' ΕΠΣ Άρτας
4η αγωνιστική ώρα 16.00
Γήπεδο Καλαμιάς: ΑΕ Κιρκιζατών Π. - Αμβρακία Κωστ.
(Καλιακάτσος, Κυριάκου - Λάμπρου)
Γήπεδο Γ. Γιολδάσης: Δόξα Άρτας - Σκουφάς Κομπ.
(Μαγιάννης, Μαζαράκος Ν. - Νίκου)
Γήπεδο Αγ. Σπυρίδωνα: Παναγροτικός Αγ. Σπ. - Φιλοθέη
(Αλευρής, Δημητρόπουλος - Αναγνωστάκης)
Δημοτικό στάδιο Άρτας: Αναγέννηση Άρτας - Ηρόδοτος Καλ.
(Σεϊμένης, Γκόκα - Νικολάου)
Γήπεδο Πέτα: Φιλέλληνες Πέτα – Μενίδι
(Φάντης, Πολύζος - Χόνδρος)
Γήπεδο Νεοχ.: Αχιλλλέας Νεοχ. - Μέλισσα
(Κωστούλας, Τσιμπερλένιος - Γεωργούλας)
Γήπεδο Δημαριού: Φλωριάδα – Γέφυρα
(Μπουντούρης, Τσιώρης - Κούσουλας)
Γήπεδο Γραμμενίτσας: Προοδευτική Γρ. - Ρακούν
(Σαρλής, Μάνος - Σιάτης)
Χάντμπολ
Α1 γυναικών
1η αγωνιστική ώρα 18.00
ΠΑΟΚ – Καματερό (ώρα 15.00)
Γήπεδο Γιαννιτσών: M. Αλέξανδρος Γιανν. - Αναγέννηση Άρτας
(Θεοδοσίου – Δελόγλου)
Αμύντας – Φίλωτας Φλωρ.
Κυριακή 11 Οκτωβρίου
Γ' εθνική
3η αγωνιστική
Δημοτικό στάδιο Μαρτίνου: Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΕ Καραϊσκάκης
(Νταούλας, Νιδριώτης – Στάικος Αθηνών)
Δημοτικό στάδιο Οιχαλίας: Φαρκαδόνα – Εθνικός Φιλιππιάδας
(Καρυπίδης, Δεμερτζής – Κουπαράνη Πέλλας)
Τύρναβος – Ρήγας Φεραίος
Πύρασος – Θεσπρωτός
Φωκικός – Δωτιέας Αγιάς
Αιγινιακός – Αχέρων Καναλακίου
Νίκη Βόλου - Πιερικός
Πύδνα Κίτρους – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Β' ΕΠΣ Άρτας
3η αγωνιστική ώρα 16.00
Γήπεδο Λουτροτόπου: Διαγόρας Κομ. - Ολυμπιάς Αγ. Παρ. (ώρα 11.00)
(Κυριάκου, Τσιμπερλένιος – Τράμπας)
Γήπεδο Κάμπης: Ξηροβούνι – Αστέρας Φιλ. (ώρα 11.00)
(Καλιακάτσος, Μπουντούρης - Γκόκα)
Γήπεδο Ακροποταμιάς: Ακράτητος Ακρ. - Καμπή
(Κωστούλας, Τρομπούκης - Τριάντης)
Γήπεδο Παλαιοκάτουνου: Τζουμέρκα – Δίας
(Σειμένης, Χόνδρος - Αναγνωστάκης)
Γήπεδο Κορφοβουνίου: Κορφοβούνι – Ανέζα
(Δραγατάκης, Γεωργούλας - Κούσουλας)
Γήπεδο Γλυκορίζου: Απόλλων Γλυκ. - Ολυμπιακός Καλ.
(Φάντης, Γαρδικιώτης - Κωνσταντίνου)
Γήπεδο Κυράτσας: Κυράτσα Αγ. Δημ. - Λουτρότοπος
(Νίκου, Σιάτης - Κοσίνας)
Ρεπό: Αστέρας Ροκ.