Ποδόσφαιρο

Κυπελλούχος ΕΠΣΑ ο Καραϊσκάκης

Δημοσίευση: 03.02.2016, 16:52 | Τελευταία ενημέρωση: 14.02.2016, 01:52

Η ομάδα του Καραϊσκάκη κατέκτησε τον πρώτο της τίτλο σε επίπεδο ΕΠΣΑ, κερδίζοντας στον τελικό του κυπέλου την Αμβρακία με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μποτονάκης στο 20΄ μετά από σέντρα του Γυφτοκώστα.

Να αναφέρουμε ότι το παρόν στο γήπεδο έδωσε και ο Απόστολος Χαραλαμπίδης που βρίσκεται σε προχωρημένες συζητήσεις για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας.

Περισσότερα αργότερα...

Καραϊσκάκης - Αμβρακία (1-0 ημιχ) 1-0

Η ομάδα του Καραϊσκάκη ήταν η Κυπελλούχος της ΕΠΣ Άρτας, όπου βρέθηκαν αντιμέτωποι με την Αμβρακία Κωστακιών στον τελικό.

Πρώτη καλή ευκαιρία είχαμε στο 11' με τον Σιδηρόπουλο να γυρνάει στον Ραχιώτη ο οποίος έκανε λάθος δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον Βερλέκη να σκοράρει, αλλά ο Φέτσης τελευταία στιγμή κατάφερε να διώξει την μπάλα από την γραμμή.

Η πρώτη ευκαιρία για τον Καραϊσκάκη ήταν αυτλη που του χάρισε και το Κύπελλο, καθώς στο 20' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κόλινς, ο Μποτωνάκης με κεφαλιά κατάφερε να σκοράρει. Ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ευγγέλου έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του, αλλά ο Βαρέλης κράτησε την Αμβρακία μέσα στο παιχνίδι.

Για να δούμε ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι, έπρεπε να φτάσουμε στις καθυστερήσεις του αγώνα, όπου αρχικά ο Φέτσης απείλησε με φάουλ και τον Βαρέλη να διώχνει την μπάλα, ενώ από πλευράς Αμβρακίας στο 93' ο Βερλέκης δεν κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση καθώς έχασε μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά μέσα από την περιοχή.

Καραϊσκάκης: Ραχιώτης, Παπανίκου, Καψάλης, Δημητρίου, Κατσούλας (66΄ Χούσος), Κόλλινς (57΄ Μεντής), Γυφτοκώστας, Φέτσης, Ευαγγέλου, Γεωργιάδης (86΄ Χαριτίδης), Μποτωνάκης

Αμβρακία Κωστακιών: Θεμελής, Παππάς, Μπεζεβέγκης, Τσόλκας, Παπαρούνης, Μανοδήμος (74΄ Νταλάκας), Γούλας, Θεμελής (7΄ Βερλέκης), Σιδηρόπουλος, Τάσσος, Μαγκάκης (75΄ Αβραμίδης).

Ροή ειδήσεων

EURO 2024: Οδυνηρός αποκλεισμός για την Ελλάδα - Οι 24 ομάδες της τελικής φάσης και η σύνθεση των 6 ομίλων

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Περιφερειακοί αγώνες αερομοντελισμού στο Κλειστό Γυμναστήριο της Άρτας την Κυριακή