Ποδόσφαιρο

Γ' Εθνική: Ξέσπασε ο Καραϊσκάκης με τεσσάρα.

Με δύο γκολ του Καβαλάρη και από ένα του Βασίλεβιτς και του Χούσου ο Καραϊσκάκης επικράτησε με 4-1 απέναντι στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας.

Δημοσίευση: 15.11.2015, 17:53 | Τελευταία ενημέρωση: 26.11.2015, 10:15

Ο Καραϊσκάκης μετά την ισοπαλία που έφερε με τον Θεσπρωτό, ξέσπασε απέναντι στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας με τον Βασίλεβιτς να ανοίγει το σκορ στο 6', ενώ στο 8' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εκτέλεση πέναλντι του Τσαγκαράκη.

Ενώ την νίκη έδωσαν τα γκολ του Καβαλάρη στο 40' και στο 75', αλλά και το τέρμα που πέτυχε ο Χούσος στο 51'.

Καραϊσκάκης - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (2-1 ημιχ.) 4-1

Σε ένα παιχνίδι με πολλά διαιτητικά λάθη, ο Καραϊσκάκης κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα που είχε φέρει εντός έδρας με τον Θεσπρωτό, επικρατώντας απέναντι στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας με 4-1.

Ο Καραϊσκάκης έδειξε τις προθέσεις του με το καλημέρα, καθώς στο 6' την πρώτη του επίσκεψη στα καρέ των φιλοξενουμένων την έκανε γκολ με πλασέ του Βασίλεβιτς στο ύψος της μεγάλης περιοχής.

Οι φιλοξενούμενοι όμως έπραξαν με τον ίδιο τρόπο, όπου στο αμέσως επόμενο λεπτό κέρδισαν πέναλντι στην ανατροπή του Κατσιαμήτα από την Τζημογιάννη και με τον Τσαγκαράκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 1-1.

Στο 10' ο Καραϊσκάκης απείλησε ξανά, αλλά δεν ευτύχησε να πετύχει γκολ, αφού ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων, έδιωξε το σουτ του Μπουσινάκη σε κόρνερ.

Οι αρτινοί έχασαν ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία στο 20', με τον Τζημογιάννη να μην βρίσκει καλά την μπάλα η οποία πέρασε παράλληλα με το τέρμα.

Δύο λεπτά αργότερα ο Αχιλλέας απείλησε με τον Κατσιαμήτα, αλλά ο Ραχιώτης απέκρουσε εντυπωσιακά.

Η ομάδα του Καραϊσκάκη πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ στο 40', με τον Καβαλάρη να αξιοποιεί την σέντρα του Καπετάνου και να στέλνει την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα των φιλοξενουμένων.

Τελευταία ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο είχαμε με τον Καπετάνο, ο οποίος μέσα από την περιοχή και σε πλεονεκτική θέση, έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Όπως στο πρώτο έτσι και στο δεύτερο ημίχρονο, ο Καραϊσκάκης στην πρώτη του ευκαιρία κατάφερε να σκοράρει κιόλας, με μια εκπληκτική συνεργασία του Καβαλάρη και του Χούσου, ο δεύτερος κατάφερε με πλασέ να βάλει την ομάδα του ξανά μπροστά στο σκορ.

Ο Αχιλλέας απείλησε για πρώτη φορά στο δεύτερο μέρος του αγώνα με τον Κατσιαμήτα, ο οποίος σούταρε και η μπάλα βρήκε πάνω στους αμυντικούς του Καραϊσκάκή και στην συνέχεια πέρασε δίπλα από το δοκάρι και κατέληξε σε κόρνερ.

Το πιο όμορφο γκολ της συνάντησης πέτυχε ο Καβαλάρης στο 75', όπου μετά από μπαλιά του Μπουσινάκη ο πρώτος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και κρέμασε τον τερματοφύλακα του Αχιλλέα με καταπληκτικό πλασέ.

ΑΕ Καραϊσκάκης: Ραχιώτης, Παπανίκου, Λάμπρου, Τζημογιάννης, Χούσος, Βασίλιεβιτς (15΄ Μάλλιος), Καπετάνος (79΄ Καψάλης), Αβραμίδης, Γυφτοκώστας (63΄ Μαργαρίτης), Μπουσινάκης, Καβαλλάρης

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας: Βασιλειάδης (46΄ Τζίμας), Λαζαρίδης, Δερμίσης, Παναγιωτίδης Γ. (57΄ Ζαχαράκης), Τασίδης, Καρατζάογλου, Ηλιάδης, Τσαγκαράκης, Παναγιωτίδης Α. (79΄ Πλιάνης), Κωτσιαρίδης, Κατσιαμήτας

Ροή ειδήσεων

Γ΄ Εθνική: Νίκη ανάσα για την Αναγέννηση επί των Τρικάλων

Πριν από 4 ημέρες

Α1: Στο φάιναλ φορ η Αναγέννηση

Conference League: Ερυθρόλευκο ΕΠΟΣ στην Πόλη με σούπερμαν Τζολάκη!

Πριν από 3 εβδομάδες

Με μεγάλη επιτυχία η ολοκλήρωση του 8ου Ημιμαραθωνίου Άρτας “Ο Δρόμος του Γιοφυριού”

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής

EURO 2024: Οδυνηρός αποκλεισμός για την Ελλάδα - Οι 24 ομάδες της τελικής φάσης και η σύνθεση των 6 ομίλων

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Περιφερειακοί αγώνες αερομοντελισμού στο Κλειστό Γυμναστήριο της Άρτας την Κυριακή