Εθνικός Φιλιππιάδας - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Πύδνα Κίτρους - Οπούντιος Μαρτίνου
Ρεπό: Φωκικός

Η Βαθμολογία από την ΕΠΟ
ΣΗΜ. * Η Νίκη Βόλου έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Π.Ε. Super League * Η Νίκη Βόλου έχει -2 βαθμούς με απόφαση της Π.Ε. ΕΠΟ * Ο Πιερικός έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Football League

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Καραϊσκάκης (1-2 ημιχ.) 3-3

Με δεύτερη σερί ισοπαλία συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Καραϊσκάκης, με την αρτινή ομάδα να χάνει δύο πολύτιμους βαθμούς στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Οικονόμο, καθώς και οι δύο ομάδες πέτυχαν από τρία γκολ.

Ο Καραϊσκάκης προηγήθηκε με το καλημέρα, όπου στο 1' ο Ευαγγέλου έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα των γηπεδούχων μετά από σέντρα του Χούσου.

Η ισοφάριση για τον Οικονόμο ήρθε στο 28', μετά από κόντρα της μπάλας στους αμυντικούς του Καραϊσκάκη, αφού είχε προηγηθεί σουτ από τον Καμπέρη, η μπάλα ήρθε στα πόδια του Καραγκούνη ο οποίος σκόραρε κάνοντας το 1-1 για τους γηπεδούχους.

Δέκα λεπτά αργότερα η αρτινή ομάδα κατάφερε να περάσει πάλι μπροστά στο σκορ με 2-1, με τον Ευαγγέλου να είναι ο σκόρερ του Καραϊσκάκη και πάλι πετυχαίνοντας γκολ με κεφαλιά, μετά από ασταθή απόκρουση του Γούπου.

Στο 63' ο Μπουσινάκης εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών του Οικονόμου και έκανε το 3-1.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε δέκα λεπτά αργότερα, όπου μετά από εκτέλεση φάουλ του Σενκάι, η μπάλα έφτασε στον Καμπέρη, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ραχιώτη.

Ο Οικονόμος όμως κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90', καθώς μετά από σέντρα του Δημητρέλη ο Παπαγεωργίου με κεφαλιά σκόραρε και ανάγκασε την ομάδα του Καραϊσκάκη να χάσει δύο πολύτιμους βαθμούς.

Οικονόμος Τσαριτσάνης: Γούπος, Καραγιάννης, Μάνικας, Κορομηλάς, Μπαλής, Σιάτρας, Σενκάι (85΄ Μαχαίρας), Αγρόδημος (61΄ Παπαγεωργίου), Κωστόπουλος, Καμπέρης (85΄ Δημητρίου), Καραγκούνης.

Καραϊσκάκης: Ραχιώτης, Παπανίκου, Λάμπρου, Τζημογιάννης, Χούσος, Κόλλινς, Μάλλιος, Αβραμίδης, Ευαγγέλου (71΄ Καβαλλάρης), Μπουσινάκης (84΄ Καπετάνος), Βαλμάς (65΄ Μαργαρίτης).

Ροή ειδήσεων

Γ΄ Εθνική: Νίκη ανάσα για την Αναγέννηση επί των Τρικάλων

Πριν από 2 ημέρες

Α1: Στο φάιναλ φορ η Αναγέννηση

Conference League: Ερυθρόλευκο ΕΠΟΣ στην Πόλη με σούπερμαν Τζολάκη!

Πριν από 3 εβδομάδες

Με μεγάλη επιτυχία η ολοκλήρωση του 8ου Ημιμαραθωνίου Άρτας “Ο Δρόμος του Γιοφυριού”

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής

EURO 2024: Οδυνηρός αποκλεισμός για την Ελλάδα - Οι 24 ομάδες της τελικής φάσης και η σύνθεση των 6 ομίλων

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Περιφερειακοί αγώνες αερομοντελισμού στο Κλειστό Γυμναστήριο της Άρτας την Κυριακή