Ποδόσφαιρο

Γ' Εθνική: Επιστροφή στις νίκες για Καραϊσκάκη

Με σκόρερ τον Κόλινς, τον Μπουσινάκη και τον Καπετάνο που βρήκε δίχτυα δυο φορές, ο Καραϊσκάκης νίκησε με 4-0 τον Πύρασο.

Δημοσίευση: 29.11.2015, 18:12 | Τελευταία ενημέρωση: 08.12.2015, 13:55

Επιστροφή στις νίκες για τον Καραϊσκάκη μετά από δυο αγωνιστικές, ο οποίος υποδέχτηκε στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων τον Πύρασο Ν. Αγχιάλου, όπου και νίκησε με σκορ 4-0 με τον Κόλινς να πετυχαίνει το πρώτο γκολ στο 3' και τον Μπουσινάκη στο 12', αλλά και τον Καπετάνο ο οποίος με δυο γκολ στο 19' και 44' έβαλε το όνομα του στην λίστα με τους σκορερ.

Καραϊσκάκης - Πύρασος Ν. Αγχιάλου (4-0 ημιχ.) 4-0

Μετά από απουσία δυο αγωνιστικών από τις νίκες, ο Καραϊσκάκης κατάφερε να επιστρέψει σε αυτές με νίκη 4-0 απέναντι στον Πύρασο στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων.

Ο Καραϊσκάκης πέρασε μπροστά στο σκορ τρία λεπτά μετά την έναρξη, με τον Κόλινς να σουτάρει από μακρινή απόσταση και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, κάνοντας έτσι το 1-0 για την αρτινή ομάδα.

Το δεύτερο γκολ για τους αρτινούς ήρθε στο 12' με τον Μπουσινάκη, με τον Βασίλεβιτς να τον βγάζει τετ α τετ και ο πρώτος με όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα του Πύρασου.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 15', αλλά ο Ραχιώτης με απόκρουση απομάκρυνε την μπάλα μετά από σουτ του Αναστασίου.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καραϊσκάκης τριπλασίασε τα τέρματα του, καθώς μετά από σέντρα του Γυφτοκώστα ο Καπετάνος σκόραρε με κεφαλιά.

Στο 44' ο Καπετάνος πέτυχε και δεύτερο γκολ με σουτ μετά από πάσα του Καπετάνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καραϊσκάκης ηρέμησε το παιχνίδι του, με αποτέλεσμα να κάνει μόνο μια φάση στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μάλλιο να σουτάρει και τον τερματοφύλακα του Πύρασου να μπλοκάρει την μπάλα.

Από πλευράς φιλοξενούμενων την πρώτη και μοναδική καλή ευκαιρία στο δεύτερο μέρος την έχασε ο Σαμαράς στο 57' με σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Ραχιώτης.

Καραϊσκάκης: Ραχιώτης, Παπανίκου, Καψάλης, Δημητρίου, Αβραμίδης, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (λ.τρ. 28΄ Καβαλλάρης), Βασίλιεβιτς (63΄ Φέτσης), Ευαγγέλου (46΄ Μάλλιος), Μπουσινάκης, Καπετάνος

Πύρασος Νέας Αγχιάλου: Βαν ντε Γούιχε, Καψιώτης, Δημητριάδης (73΄ Δαμάσκος Αχ.), Μπόρας, Χατζητρακόσιας, Στεφανής, Μπασδάνης, Μαλακασιώτης (46΄ Σαμαράς), Δαμάσκος Χρ. (61΄ Βουρδάκης), Τσιουρέλης, Αναστασίου.

Ροή ειδήσεων

EURO 2024: Οδυνηρός αποκλεισμός για την Ελλάδα - Οι 24 ομάδες της τελικής φάσης και η σύνθεση των 6 ομίλων

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Περιφερειακοί αγώνες αερομοντελισμού στο Κλειστό Γυμναστήριο της Άρτας την Κυριακή