Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣ Άρτας το πρόγραμμα του πρώτου γύρου της Α΄ κατηγορίας και οι ημερομηνίες των αγώνων.
Αναλυτικά:
1η αγωνιστική
Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2016 ώρα 16.30
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας
ΑΟ Φιλοθέης - Δόξα Άρτας
ΑΟ Φλωριάδας - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - Σκουφάς Κομποτίου
Προοδευτική Γραμμενίτσας - Φιλέλληνες Πέτα
Ηρόδοτος Καλογερικού - ΑΕ Μενιδίου
ΑΟΚ Τζουμέρκων - Αχιλλέας Νεοχωρίου
Απόλλων Γλυκορίζου - ΑΕ Ξηροβουνίου
2η αγωνιστική
Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016 ώρα 16.30
ΑΟ Φιλοθέης - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - ΑΟ Φλωριάδας
Δόξα Άρτας - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας - Προοδευτική Γραμμενίτσας
Σκουφάς Κομποτίου - Ηρόδοτος Καλογερικού
Φιλέλληνες Πέτα - ΑΟΚ Τζουμέρκων
ΑΕ Μενιδίου - ΑΕ Ξηροβουνίου
Αχιλλέας Νεοχωρίου - Απόλλων Γλυκορίζου
3η αγωνιστική
Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2016 ώρα 16.00
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - ΑΟ Φλωριάδας
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΟ Φιλοθέης
Προοδευτική Γραμμενίτσας - ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας
Ηρόδοτος Καλογερικού - Δόξα Άρτας
ΑΟΚ Τζουμέρκων - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
ΑΕ Ξηροβουνίου - Σκουφάς Κομποτίου
Απόλλων Γλυκορίζου - Φιλέλληνες Πέτα
ΑΕ Μενιδίου - Αχιλλέας Νεοχωρίου
4η αγωνιστική
Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2016 ώρα 16.00
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
ΑΟ Φλωριάδας - Προοδευτική Γραμμενίτσας
ΑΟ Φιλοθέης - Ηρόδοτος Καλογερικού
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - ΑΟΚ Τζουμέρκων
Δόξα Άρτας - ΑΕ Ξηροβουνίου
ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας - Απόλλων Γλυκορίζου
Σκουφάς Κομποτίου - Αχιλλέας Νεοχωρίου
Φιλέλληνες Πέτα - ΑΕ Μενιδίου
5η αγωνιστική
Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016 ώρα 16.00
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - Προοδευτική Γραμμενίτσας
Ηρόδοτος Καλογερικού - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
ΑΟΚ Τζουμέρκων - ΑΟ Φλωριάδας
ΑΕ Ξηροβουνίου - ΑΟ Φιλοθέης
Απόλλων Γλυκορίζου - ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας
Αχιλλέας Νεοχωρίου - Δόξα Άρτας
ΑΕ Μενιδίου - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
Σκουφάς Κομποτίου - Φιλέλληνες Πέτα
6η αγωνιστική
Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016 ώρα 16.00
Ηρόδοτος Καλογερικού - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
Προοδευτική Γραμμενίτσας - ΑΟΚ Τζουμέρκων
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΕ Ξηροβουνίου
ΑΟ Φλωριάδας - Απόλλων Γλυκορίζου
ΑΟ Φιλοθέης - Αχιλλέας Νεοχωρίου
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - ΑΕ Μενιδίου
Δόξα Άρτας - Φιλέλληνες Πέτα
ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας - Σκουφάς Κομποτίου
7η αγωνιστική
Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2016 ώρα 15.00
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - ΑΟΚ Τζουμέρκων
ΑΕ Ξηροβουνίου - Ηρόδοτος Καλογερικού
Απόλλων Γλυκορίζου - Προοδευτική Γραμμενίτσας
Αχιλλέας Νεοχωρίου - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
ΑΕ Μενιδίου - ΑΟ Φλωριάδας
Φιλέλληνες Πέτα - ΑΟ Φιλοθέης
Σκουφάς Κομποτίου - ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας
Δόξα Άρτας - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
8η αγωνιστική
Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016 ώρα 15.00
ΑΕ Ξηροβουνίου - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
ΑΟΚ Τζουμέρκων - Απόλλων Γλυκορίζου
Ηρόδοτος Καλογερικού - Αχιλλέας Νεοχωρίου
Προοδευτική Γραμμενίτσας - ΑΕ Μενιδίου
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - Φιλέλληνες Πέτα
ΑΟ Φλωριάδας - Σκουφάς Κομποτίου
ΑΟ Φιλοθέης - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - Δόξα Άρτας
9η αγωνιστική
Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016 ώρα 15.00
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - Απόλλων Γλυκορίζου
Αχιλλέας Νεοχωρίου - ΑΕ Ξηροβουνίου
ΑΕ Μενιδίου - ΑΟΚ Τζουμέρκων
Φιλέλληνες Πέτα - Ηρόδοτος Καλογερικού
Σκουφάς Κομποτίου - Προοδευτική Γραμμενίτσας
ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
Δόξα Άρτας - ΑΟ Φλωριάδας
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - ΑΟ Φιλοθέης
10η αγωνιστική
Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016 ώρα 15.00
Αχιλλέας Νεοχωρίου - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
Απόλλων Γλυκορίζου - ΑΕ Μενιδίου
ΑΕ Ξηροβουνίου - Φιλέλληνες Πέτα
ΑΟΚ Τζουμέρκων - Σκουφάς Κομποτίου
Ηρόδοτος Καλογερικού - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
Προοδευτική Γραμμενίτσας - Δόξα Άρτας
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας
ΑΟ Φλωριάδας - ΑΟ Φιλοθέης
11η αγωνιστική
Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016 ώρα 15.00
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - ΑΕ Μενιδίου
Φιλέλληνες Πέτα - Αχιλλέας Νεοχωρίου
Σκουφάς Κομποτίου - Απόλλων Γλυκορίζου
ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας - ΑΕ Ξηροβουνίου
Δόξα Άρτας - ΑΟΚ Τζουμέρκων
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - Ηρόδοτος Καλογερικού
ΑΟ Φιλοθέης - Προοδευτική Γραμμενίτσας
ΑΟ Φλωριάδας - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
12η αγωνιστική
Φιλέλληνες Πέτα - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
ΑΕ Μενιδίου - Σκουφάς Κομποτίου
Αχιλλέας Νεοχωρίου - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
Απόλλων Γλυκορίζου - Δόξα Άρτας
ΑΕ Ξηροβουνίου - ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας
ΑΟΚ Τζουμέρκων - ΑΟ Φιλοθέης
Ηρόδοτος Καλογερικού - ΑΟ Φλωριάδας
Προοδευτική Γραμμενίτσας - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
13η αγωνιστική
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - Σκουφάς Κομποτίου
ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας - Φιλέλληνες Πέτα
Δόξα Άρτας - ΑΕ Μενιδίου
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - Αχιλλέας Νεοχωρίου
ΑΟ Φιλοθέης - Απόλλων Γλυκορίζου
ΑΟ Φλωριάδας - ΑΕ Ξηροβουνίου
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΟΚ Τζουμέρκων
Προοδευτική Γραμμενίτσας - Ηρόδοτος Καλογερικού
14η αγωνιστική
ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας - ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
Σκουφάς Κομποτίου - Δόξα Άρτας
Φιλέλληνες Πέτα - ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας
ΑΕ Μενιδίου - ΑΟ Φιλοθέης
Αχιλλέας Νεοχωρίου - ΑΟ Φλωριάδας
Απόλλων Γλυκορίζου - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα
ΑΕ Ξηροβουνίου - Προοδευτική Γραμμενίτσας
ΑΟΚ Τζουμέρκων - Ηρόδοτος Καλογερικού
15η αγωνιστική
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών - Δόξα Άρτας
ΑΕΜ Μέλισσα Άρτας - ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας
ΑΟ Φιλοθέης - Σκουφάς Κομποτίου
ΑΟ Φλωριάδας - Φιλέλληνες Πέτα
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΕ Μενιδίου
Προοδευτική Γραμμενίτσας - Αχιλλέας Νεοχωρίου
Ηρόδοτος Καλογερικού - Απόλλων Γλυκορίζου
ΑΟΚ Τζουμέρκων - ΑΕ Ξηροβουνίου